duyuru

Açıklamalar

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI BANKA PROMOSYON SÖZLEMESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Değerli Arkadaşlar;

Millî Savunma Bakanlığınca yürütülen ve sendikamızın da iştirak ettiği 2023-2026 yılları arasını kapsayan 3 yıllık “Banka Maaş Protokolü” çalışmaları tamamlanmış, Vakıfbank ile imzalanan sözleşme kapsamında, personele 15-20 Ocak 2023 tarihleri arasında peşin 26.000 TL ödenmesi kararlaştırılmıştır.

Emeklilik, ölüm, atama veya herhangi bir sebeple protokol kapsamından çıkacak personel (sözleşmesi fesih olan uzman erbaşlar hariç), geri ödemede bulunmayacaktır.

Talep eden birliklerin protokole dahil olması hususu, banka tarafından kabul edilmemiştir.

Bununla birlikte, 23.800 personeli kapsayacak şekilde yapılan sözleşme, mevcut protokolü süresinden önce fesih etmesi ve yeni düzenleme getirmesi açısından 81 il için lokomotif ve örnek bir sözleşmedir.

Bu sözleşme ekseninde Millî Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde 81 ile yayılmış yaklaşık 300 ayrı sözleşmenin revizesi ve piyasa rayiçlerine çıkarılması konusunda gerekli gayret gösterilecektir.

Millî Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Harita Genel Müdürlüğü yetkili sendikası SAVDES-SEN adına, sözleşmenin faydalanacak tüm üyelerimize hayırlı olmasını diler, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Tuncay CENGİZ
SAVDES-SEN Genel Başkanı

© 19.12.2022

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi