DUYURU

Açıklamalar

ABD’NİN DEVLETİMİZ HAKKINDA ALDIĞI YAPTIRIM KARARLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Rusya’dan satın alınan S-400 hava savunma sistemini bahane ederek, 2002 yılından bu güne ortak olunan F-35 savaş uçağı projesi kapsamından ülkemizi çıkaran ve devletimize yönelik tek taraflı yaptırım kararı alan Amerika Birleşik Devletlerini; müttefiklik ruhu ve uluslar arası hukuk ile bağdaşmayan ve ulusal egemenlik haklarımıza saldırı niteliğinde olan bu tutum ve davranışları nedeniyle kınıyor, aldığı kararları reddediyor, yok hükmünde sayıyoruz.

1952 yılından bu güne NATO müttefikimiz olmasına rağmen, ülkemizin mücadele ettiği PKK/PYD ve FETÖ gibi terör örgütleri ile el ele vererek müttefiklik ruhuna aykırı davranan, Kıbrıs Barış Harekâtında silah ambargosu ile ülkemize karşı duruş sergileyen ve NATO üyesi birçok ülkenin envanterinde Rus yapımı hava savunma sistemi olmasına rağmen, bu gerekçe ile sadece ülkemize karşı sözde yaptırım kararları alan ABD’nin gerçek niyeti tarafımızca bilinmektedir.

ABD’nin Türkiye Cumhuriyetini müttefik değil hasım gördüğü aşikardır. Türkiye Cumhuriyeti bu hadsizlik karşısında da dimdik ayaktadır. İlelebet payidar kalacaktır. Artık zamanı gelmiştir. Yeni bir dünya kurulacak, Türkiye Cumhuriyeti de bu dünyada yerini alacaktır. Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

SAVDES-SEN Ailesi olarak, dünyada ezilen ve sömürülen tüm ülkelerin umudu olan devletimizin anılan kararlar karşısında ortaya koyduğu onurlu duruşu desteklediğimizi ve her daim yanında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. Saygılarımızla

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 16.12.2020

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi