DUYURU

Açıklamalar

SAVDES-SEN’DEN YENİ BİR HUKUK ZAFERİ DAHA

2828 sayılı Sosyal Hizmet Kanununa 21 Mart 2018 tarihinde Geçici 16’ncı madde eklenmiş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden yararlanan çocuklardan bu kanun uyarınca kamu kurum ve kuruluşlara atananlara; kurumların kadroları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak öğrenim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanlara atanma hakkı tanınmıştır.

Bu kapsamda, özellikle mesleki üst öğrenim bitiren personelin ihraz ettiği kadrolara ataması yapılırken. özellikle Genel İdare Hizmetleri Sınıfındaki kadrolara;

Görevde yükselme ile atama yapılma zorunluluğu,

Eğitime uygun kadro olmaması,

Kurum ihtiyacının olmaması, gibi gerekçeler gösterilerek atama talepleri idarelerce gerçekleştirilmemiştir.

Her daim üyesinin yanında, haksızlığın karşısında duran SAVDES-SEN olarak; üyelerimize her türlü hukuki destek sağlanmış, sözleşmeli avukatlarımız tarafından açılan üç dava da üyelerimiz lehine sonuçlandırılmış, özellikle istinaf mahkemesi tarafından verilen en son kesin karar ile büyük bir hukuk zaferi kazanılmıştır.

2828 sayılı Kanuna göre yapılacak atamalarda yeni bir çığır açacak olan bu hukuk zaferinin üyelerimize ve camiamıza hayırlı olmasını diler, kamuoyunun bilgisine sunarız.

Durmak yok, yılmak yok, bıkmak yok.

Saygılarımızla.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 14.12.2020

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi