duyuru

Açıklamalar

TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİNİN İPTALİ İLE YAŞANAN SORUN ÇÖZÜLÜYOR...

Anayasa Mahkemesinin 05 Mart 2024 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan kararı nedeniyle memurlara ödenen 538 TL toplu sözleşme ikramiyenin iptal edilmesi ile ilgili yaşanan sorunun çözümlenmesi ve üyelerimizin mağdur olmaması konusunda yapılan girişimler olumlu sonuç vermiştir.

Konu ile ilgili en son Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 16 Mart 2024 tarihinde "Türkiye Yüzyılının Emekçileri İftar Programında" yapılan konuşmada; iptal edilen toplu sözleşme ikramiyesi ile ilgili gerekli düzenlemenin yapılacağı, ayrıca birinci dereceye gelen tüm memurlara 3600 ek göstergenin verileceği açıklanmıştır.

SAVDES-SEN olarak sorunun çözüleceğine olan inancımızı daha önce defalarca açıklamış, bu süreçte üzerimize düşeni yaparak, üyelerimizin mağdur olmaması için sorun çözülünceye kadar üye aidat kesintilerimizi Nisan ayından itibaren kanunen en alt sınır olan binde dört olarak uygulama kararı almış, bu şekliyle, diğer sendikalardan 40 ila 100 TL aralığında az kesinti yapılmasını sağlarken, 150 TL aidat ortalaması ile üyelerimizden büyük oranda toplu sözleşme desteğinden daha az kesinti yapılmasını sağlamıştık.

Haklı mücadelemizde bizler üyelerimize güveniyoruz. Üyelerimizden de, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizlere olan güvenlerini ve mücadelemize olan desteklerini güçlü bir şekilde göstermelerini bekliyoruz.

"Gün birlik günüdür." diyor, mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 17.03.2024

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi