duyuru

Açıklamalar

ŞUBAT AYI AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI AÇIKLANDI, MEMURLARDA YOKSULLUK ORANI %90'A ÇIKTI

Türk-İş verilerine göre, dört kişilik bir ailenin Şubat 2024 ayı yoksulluk sınırı 52.955 TL olarak açıklandı.

Dolayısıyla, kamu mühendisleri, kamu Avukatları, taşra kariyer uzmanları, Müdürler, şefler dahil kamu çalışanlarının %90'a yakını yoksul gurubunda yer aldı.

Ocak ayında verilen %15’lik maaş artışının yarısı Ocak ayında eridi. Şubat ayı enflasyon beklenti anketleri tamamen erime noktasına geldiğine işaret ediyor.

TÜİK'in, Türkiye’nin 2023 yılı ekonomik büyüme oranını %4,5 olarak açıklamasına rağmen bu büyümeden yani refahtan memurlara hiç bir şekilde pay verilmemesi nedeniyle memurların yoksulluk sorununun çözülmesinin imkansız olduğunu gösteriyor. Bu güne kadar yapılmış 7 ayrı toplu sözleşmede memurlara refahtan pay verilmemesi ve bu yönde çaba harcanmaması bunun en büyük gerekçesi olarak ortaya çıkıyor.

Artık umutsuz ve yalnız değilsiniz.

Kamuda liyakat ve adaleti önceleyen, donanımlı kadrolarıyla samimiyetle hak ve hukuk mücadelesi yürüten, Kamu Birliği Konfederasyonu ve SAVDES-SEN yanıbaşınızda...

Yoksulluk sınırı üzerinde insan onuruna yaraşır bir ücret ve refahtan pay almak, terfi ve atamalarda liyakatin esas alınmasını, gerçek bir hak ve hukuk mücadelesi yapılsın istiyorsanız, "Şimdi Kamuda Birlik Zamanı" diyoruz.

Bizler hazırız, kararlıyız...
SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 29.02.2024

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi