duyuru

Açıklamalar

SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ. EYLEM İÇİN HERKESE AÇIK ÇAĞRI

Verilen sözlere rağmen, Millî Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli sivil Devlet memurları yine bir yok sayılma ile karşı karşıya…

Derdimiz, 2011 yılında çıkarılan 666 sayılı KHK ile kaldırılan ve elimizden alınan 926 sayılı Kanunun Ek-17/C maddesindeki “Sivil Memur Tazminatının” yeniden verilmesi. Bu talebimizin bütçeye yükü aylık 37 Milyon TL.

Ziyaretler, toplantılar, yazışmalar, dosyalar, basın açıklamaları, mitingler, KİK kararları…Her şeyin yapılmasına rağmen “Avukatınız olacağım” gibi sözlere rağmen maalesef herkes kulağını tıkamış, “görmedim, duymadım, bilmiyorum” modunda…

Millî Savunma Bakanlığına özel bir torba yasa hazırlığı yapıldığı bilgisini aldıktan sonra bir aydır çırpınıyoruz. Sivil Memur Tazminatının yeniden verilmesi hususunun torba yasaya dahil olması için Cumhurbaşkanlığına, AK Parti Genel Merkezine, AK Parti Grup Başkanlığına, Millî Savunma Bakanlığına yazılar yazdık, dosyalar gönderdik. Milli Savunma Komisyonu üyesi milletvekillerine bilgi notumuzu teslim ettik. FOXTV, BEYAZ TV gibi kanallara röportaj verdik, basın açıklamamız Memurlar.Net dahil birçok yazılı basında yer aldı.

Halen sesimizi duymamakta, sivil Devlet memurlarını yok saymakta ısrar ediyorlar.

TBMM’ye verilen 49 maddelik torba yasa teklifi ile, Kıdemli Binbaşı emeklilerine 1720 TL, Kıdemli Başçavuş rütbesindeki Astsubaylarımıza 1500 TL iyileştirme yapılması öngörülmüş, 2011 yılından bugüne mağdur edilen sivil Devlet memurları yok sayılmıştır.

Artık söz bitmiştir.

Sivil Memur Tazminatının, torba yasaya dahil edilmemesi halinde, üretimden ve haklılığımızdan gelen gücümüzle 10 Nisan 2023 tarihi itibariyle iş yavaşlatma ve iş bırakma dahil her türlü eylemlere başlıyoruz. Bu konuda Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak acilen toplanıp 01 Nisan 2023 tarih ve 51 sayılı kararımızı aldık.

Millî Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli sivil Devlet memurlarını, yapılacak eylemlerimize tam destek vermeye davet ediyoruz.

Sendika üyesiyle güçlüdür unutmayalım. Hayıflanma ile değil, mücadele ile sonuç alınır.

Millî Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında örgütlü diğer sendikalara da açık çağrıda bulunuyoruz.

Dönem sendikal mücadele dönemi, eyleme geçme dönemidir. Zaman, bu yok sayılmalara ve görmezden gelinmelere karşı biz de buradayız demenin zamanıdır. Bütün sendikalara sesleniyoruz, var olduğumuzu ve kurum çalışanı olduğumuzu ortaya koymak için eylem kararlarınızı alın, eylemlerde birlik olalım. Güçlerimizi birleştirelim. Haklılığımızı haykıralım.

Biz varız, karalıyız, mücadele ile kazanacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 01.04.2023

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi