duyuru

Açıklamalar

ŞEFFAF VE HESAP VERİLEBİLİR SENDİKACILIĞIN ADI: SAVDES-SEN

SAVDES-SEN kuruluşunda edindiği, “Şeffaf ve Hesap Verilebilir Sendikacılık” prensip ve ilkesi çerçevesinde, kurulduğumuz 2013 yılından itibaren her yıl düzenli olarak, Genel Merkez Denetleme Kurulu tarafından hazırlanan denetleme raporlarını, bağımsız yeminli mali müşavir tarafından hazırlanan denetim raporlarını, mali ve faaliyet raporları ile demirbaş listesini, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 27’nci maddesi gereğince Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına göndermiş, böylelikle denetime açıklık ve hesap verilebilirlik hususunu kuruluştan itibaren aksatılmadan yerine getirmiştir.

Bağımsız yeminli mali müşavir tarafından mali işlemler yıl boyunca aylık periyotlarda denetlenmiş, Genel Merkez Denetleme Kurulu tarafından 2023 yılı denetlemesi, 15-23 Mart 2024 tarihleri arasındagerçekleştirilmiş, hazırlanan raporda özetle; tüm mali ve idari işlemlerin mevzuata uygun olduğu, üyelere sağlanan hukuki ve idari destekler, deprem desteği, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına girecek üyelere sağlanan eğitim ve lojistik destek, eylem ve etkinlik dolu saha çalışmaları, basın açıklamaları ve Kamu Birliği Konfederasyonuna katılım ile yoğun, etkin ve başarılı bir yıl geçirildiği,belirtilmiştir.

Bu çerçevede, 2023 yılına ait Genel Merkez Denetleme Kurulu tarafından hazırlanan denetleme raporu, bağımsız yeminli mali müşavir tarafından hazırlanan denetim raporu, mali ve faaliyet raporları ile demirbaş listesi 25 Mart 2023 tarih ve Gn.Mrk-866-24 sayılı yazımız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kamu Birliği Konfederasyonuna göndermiştir.

Aynı şekilde, Tüzük, Mali İşler ve Denetleme Kurulları Yönetmelik hükümleri gereği, sendikamıza ait gelir gider tabloları ve bilanço, Genel Merkez Denetleme Kurulu gözetiminde aylık olarak Genel Merkez Duyuru Panosuna asılarak ilan edilmektedir.

SAVDES-SEN olarak; “BİR DURUŞTUR SAVDES-SEN” derken, içi boş söylemde bulunmuyoruz. Söz verdik, sözümüz söz diyoruz. Birçok sendikada yaşana usulsüzlük iddialarına karşın, dürüst ve samimi kadrolarımız ile üstlenilen sorumluluğun vebalini bilerek ve hissederek, 10 yıldır olduğu gibi bugün de bugünden sonra da üyelerimizin hak ve hukuk mücadelesine kararlılıkla devam ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 26.03.2024

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi