duyuru

Açıklamalar

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVLARINA İLİŞKİN UYGULAMA EMRİ YAYIMLANMIŞTIR.

1. Türkiye’nin en büyük bağımsız sendikası olma hedefi ile siyasallaşmadan hak ve hukuk mücadelesini yürüten yeni nesil sendikacılığın öncüsü SAVDES-SEN olarak faaliyetlerimize kararlılıkla devam ediyoruz.

2. Bu bağlamda, en çok üye kaydetmek suretiyle yetkili olduğumuz, Millî Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Harita Genel Müdürlüğünde yapılan Kurum İdari Kurulu Toplantılarına iştirak ederek, üyemiz olsun ya da olmasın tüm memurların haklarının korunması ve geliştirilmesi ile çalışma hayatına ilişkin sorunların çözümlenmesi konusunda ciddi mesafeler kat ettik.

3. Bu kapsamda; 03 Kasım 2022 tarihinde Millî Savunma Bakanlığında yapılan Kurum İdari Kurulu Toplantısı sonucunda; “Millî Savunma Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav hazırlığının devam ettiğini, sınavların ise 2023 yılı başında gerçekleştirilmesinin planlandığını” açıklamıştık. Bu süreçte kadro tespit ve kontenjan dağılımları da açıklanmıştı.

4. 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketi ve bölgede ilan edilen OHAL nedeniyle gecikmek durumunda kalınan sınav uygulama emri Millî Savunma Bakanlığı tarafından 19 Nisan 2023 tarihinde yayımlanmış olup, detaylar EBYS üzerinden tüm birimlere yayımlanmıştır.

5. Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları, Milli Savunma Üniversitesi ve Harita Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları, daha önce duyurusu yapılan kadrolar üzerinden Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 23 Eylül 2023 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere üç merkezde yapılacaktır.

6. SAVDES-SEN olarak; kurulduğumuz 2013 yılından itibaren eğitime ve kariyer planlamasına önem verdiğimiz, üyelerimizin kariyer planlamasına yönelik her türlü (dershane eğitimi, uzaktan veya yüz yüz eğitim, kitap vb.) desteği sağladığımız ve bu işlemleri gerçekten sonuç almak üzere yaptığımız malumlarımızdır.

SAVDES-SEN göstermelik iş yaparak piyasadan güncel olmayan kitaplar ya da soru bankaları dağıtmak yerine, kurum tarafından açıklanan konu başlıklarına göre anlaşmalı yayınevine güncel ve konu başlığına uygun kitaplar hazırlatmakta, tecrübeli eğitimciler aracılığı ile online ve yüz yüze eğitimler vermektedir.

Verilen eğitimler ve güncel olarak hazırlatılan kaynak kitaplardan sınavlara hazırlanan üyelerimizin başarısı ortadadır.

7. Bu çerçevede;

a. Konu başlıklarına göre güncel hazırlık kitapları hazırlatılmış olup, Ramazan Bayramı sonrasında, sınav başvurusu yapan tüm üyelerimize ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Lütfen bu konuda, il, ilçe ve iş yeri temsilcilerimiz üzerinden bağlı bulunduğunuz SAVDES-SEN Şube Başkanlığımız ile koordinede bulununuz. Tüm irtibat bilgileri https://www.savdessen.org.tr/teskilat.html adresinde mevcuttur.

b. Üyelerimizin sınavlara en iyi bir şekilde hazırlanabilmesi için, GARANTİ AKADEMİ ile SAVDES-SEN üyelerine özel indirim anlaşması yapılmıştır. Sözleşmeye göre, eğitim ücreti üyelerimize özel;

(1) Yüz yüze, 120 saat ders ve genel tekrar dersi 1650 TL (3 taksit),

(2) Online, 120 saat ders ve genel tekrar dersi 750 TL ( 2 taksit), şeklindedir.

Üyelerimiz, ön kayıt için 0312 4175949 ve 0554 1285669 nolu telefonlara veya Meşrutiyet Caddesi Kök İşhanı Daire No: 2, Kat:9 adresine bizzat giderek başvurabileceklerdir.

c. Aynı şekilde, online soru bankası hizmetinden faydalanmak isteyen üyelerimize özel olarak için, https://memursinav.com/ ile indirim anlaşması imzalanmış olup, üyelerimizin 160 TL karşılığında bu hizmetten de faydalanma imkânı bulunmaktadır. Bu şekliyle, ister bilgisayarınızdan, ister tabletinizden, isterseniz de telefonunuzdan online soru çözme imkanınız olacaktır.

ç. Ayrıca, kendi tecrübeli eğitimcilerimiz tarafından sınav öncesinde, üyelerimize gerekli destek (konu tekrarı, sınav kaygısının giderilmesi, mülakatlara hazırlık, diksiyon, beden dili vb.) eğitimler sağlanacaktır.

8. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarına başvuru yapacak üyelerimizin, bu süreçte resmi yayın organlarımızdan yapacağımız “eğitime destek” duyurularımızı takip etmelerini tavsiye ediyor, sınavlara başvuru yapacak arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 19.04.2023

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi