duyuru

Açıklamalar

MAAŞ PROMOSYON SÖZLEŞMELERİ GÜNCELLENMELİ, ADALET SAĞLANMALIDIR...

Yaşanan yüksek enflasyon ve maaşlardaki artış oranı çerçevesinde, memurlara ödenen banka maaş promosyonlarının da artırılması amacıyla mevcut protokollerin güncellemesi elzem olmuştur.

Tüm kurumlarımız, bu konuda personeline sahip çıkmalı, acilen mevcut protokolleri güncellemelidir.

Bu amaçla, 01 Büro, Bankacılık ve Sigortacılık hizmet kolunda yer alan 51 kuruma 29 Şubat 2024 tarihinde yazılı başvuru yapılmış, ortaya konulan gerekçeler kapsamında güncelleme talebinde bulunulmuştur.

İlk olarak Adalet Bakanlığı, 2022 yılında Vakıflar Bankası ile 3 yıllığına 25.000 TL üzerinden yaptığı Banka Promosyon Protokolünü, enflasyon karşısında eridiği gerekçesiyle güncelleme kararı aldığını açıklamıştır.

Darısı, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, İŞKUR Genel Müdürlüğü, Göç İdaresi Başkanlığı, TÜİK, Avrupa Birliği Başkanlığı, TBMM ve Rekabet Kurulu Başkanlığı ile diğer kurumlara diyoruz.

SAVDES-SEN olarak, konuyu takip ve koordine ediyor, kamuda birlik, adalet ve liyakat ilkesi ile samimi ve dürüst kadrolarımız ile üyelerimiz adına gerçek hak ve hukuk mücadelemizi kararlılıkla yürütüyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 22.03.2024

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi