duyuru

Açıklamalar

KONFEDERASYON AÇIKLAMA

Siyasetten emir almayan, bir ideolojinin parçası olmayan siyasallaşmamış, sadece hak ve hukuk mücadelesi yürüten tam bağımsız bir sendika özlemi ile 22 Temmuz 2013 tarihinde SAVDES-SEN’i kurarak başladığımız sendikal mücadelemiz, toplu sözleşmelerdeki başarısızlıkları görerek hizmet kolunda genel yetkiyi alarak memurların hak ve hukuk mücadelesini toplu sözleşme masalarında korumak üzere 22 Kasım 2021 tarihinde yayımladığımız Manifesto ile farklı bir sürece evrilmiş, kurum sendikacılığı stratejisinden, hizmet kolu sendikacılığı stratejisine geçilerek 01 Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolundaki 51 kurumda örgütlenmeye başlanılmıştır. Bu süreçte, ESİM-SEN, BÇS, YARGI-SEN ve SAV-BES ile birleşilerek, birlikte yol yürümenin en güzel örneği verilmiştir.

Sendikalara getirilen %2 örgütlenme barajının oldukçaüzerine çıkarak Türkiye’nin bağımsızen büyük 5’inci, hizmet kolumuzdaki 4’üncü büyük sendikası konumuna gelmemiz,saha eylemlerimiz ve yeni nesil sendikacılık duruşu ile etkin, üretken ve saygın bir sendikal mücadele sergilememiz de bu stratejinin en büyük sonucu olmuştur.

SAVDES-SEN olarak, 22 Kasım 2021 tarihinde yayımladığımız Manifestoda da belirttiğimiz ve 15 Ocak 2022 tarihinde yaptığımız 3’üncü Olağan Genel Kurulda verilen yetki dahilinde, diğer hizmet kollarında faaliyet gösteren siyasetten uzak tam bağımsız sendikalar ile bir araya gelerek tam bağımsız KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU’nun kuruluşunda yer aldık.

SAVDES-SEN olarak, 22 Kasım 2021 tarihinde yayımladığımız Manifestoda da belirttiğimiz ve 15 Ocak 2022 tarihinde yaptığımız 3’üncü Olağan Genel Kurulda verilen yetki dahilinde, diğer hizmet kollarında faaliyet gösteren siyasetten uzak tam bağımsız sendikalar ile bir araya gelerek tam bağımsız KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU’nun kuruluşunda yer aldık.

GENÇ SAĞLIK-SEN, ADALET-SEN, DİVA-SEN, ADİL HABER-SEN, GENÇ EĞİTİM-SEN, GENÇ BELEDİYE-SEN,SAVDES-SEN ve TEÇ-SEN olmak üzere toplam 8 sendika ve 110.000 üyeden oluşan KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU 441 Dosya Numarası ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kayıtlarında Türkiye’nin 5’inci büyük konfederasyonu olarak yerini almıştır. Hedef birinci konfederasyon olmak ve toplu sözleşme imza yetkisini almaktır.

KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU, siyasetin arka bahçesi olmadan tam bağımsız sendikal mücadelesini, bünyesindeki sekiz sendikanın güç birliği ile daha da güçlü olarak yürütecek, tüm memurların sesi olacak, yetkiyi alarak toplu sözleşme masalarında memur haklarını korumak için var gücü ile çalışacaktır.

Değerli Arkadaşlarım;

KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU demek, bağımsızlık demektir.

KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU demek, öncelikle adalet demektir.

KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU demek, etkinlik demektir.

KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU demek, yetkinlik demektir.

KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU demek, saygınlık demektir.

KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU demek, güç birliği demektir.

KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU demek, sinerji demektir.

KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU demek,güçlü bir hak ve hukuk mücadelesi demektir.

KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU demek,toplu sözleşme masasına talip olmak ve memur haklarınıkoruma çabası içinde olmak demektir.

Değerli Arkadaşlarım;

KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONUolarak artık daha güçlüyüz. Memur ve emeklilerini açlık sınırı ile yoksulluk sınırı arasına hapsetmiş siyasallaşmış promosyon sendikalarına dur demeye, gasp edilmiş hakları geri almaya, memur ve emeklilerini insan onuruna yaraşırmali ve sosyal haklara kavuşturmaya geliyoruz.

Biz hazırız, kararlıyız. Herkesi gerçek hak ve hukuk mücadelesinin yürütüleceği KAMU BİRLİĞİ KONFEDERASYONU Ailesine destek vermeye ve birer ferdi olmaya davet ediyoruz.Tuncay CENGİZ
SAVDES-SEN Genel Başkanı &
Kamu Birliği Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim)

© 16.01.2024

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi