duyuru

Açıklamalar

HARAMİLİĞE GEÇİT VERMEYECEĞİZ…

Değerli Arkadaşlarım,

Türkiye’nin bağımsız en büyük sendikası olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor, hizmet kolumuzdaki 51 kurumda teşkilatlanma çalışmalarımıza devam ediyoruz.

15 Mayıs 2023 tarihi itibariyle yapılan sendika üye sayımlarını %24 büyüme oranı ile başarılı bir şekilde geçirdik. Halihazırda, 12.300 kayıtlı üye ve %4,1 örgütlenme oranı ile sendikal mücadelemize devam ediyoruz. (11.572 üyemiz sayım tutanaklarında yer almıştır.)

Bu vesile ile, sendikamıza gönül veren tüm üyelerimize ve gönül bağı ile hizmet eden tüm yönetici ve temsilcilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Değerli Arkadaşlarım,

Bu sayım sonuçlarına göre, hizmet kolumuzda tek derdi SAVDES-SEN olan Sivil Memurlar Sendikası SİME-SEN’e herhangi bir yetkimizi vermediğimiz gibi ilk defa 949 üye fazla çıkarak büyüme trendimizi ve büyüklüğümüzü bir kez daha gösterdik.

Türk Silahlı Kuvvetlerindeki mali ve sosyal işler ile kadro, atama, geçici görevlendirme vb. dahil her türlü işlemlerin yürütüldüğü Millî Savunma Bakanlığındaki yetkimizi onuncu yılda da devam ettirdik, adeta perçinledik. Jandarma Genel Komutanlığı ve Harita Genel Müdürlüğündeki yetkimizi sürdürürken, yeni örgütlenmeye başladığımız Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığında en çok üye kaydetmek suretiyle ilk defa yetkiyi aldık.

Bu süreçte sürekli sahada olduk, onlarca eylem, basın açıklaması ve miting yaparak Türkiye’de en çok eylem yapan birkaç sendika arasında yer aldık. Emek verdik, mücadele ettik, hak ve hukukumuzu aradık.

Tün bunlara rağmen, “sendikamızın %2 örgütlenme barajının altında kaldığı ve üyelerimizin 918 TL toplu sözleşme ikramiyesini alamayacağı” yalanları ile sendikamız karalanmakta, birtakım teklifler veya iftiralar ile temsilci ve üyelerimiz tedirgin edilmektedir.

Bu bağlamda “güneş balçıkla sıvanmaz” diyor, kararlı ve güçlü bir şekilde sendikal mücadelemize devam ediyoruz.

Ayrıca, gündeme açıklık getirmek üzere bir fıkrayı da sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bir sokağın içinde dört terzi varmış. Bunlar sürekli birbirleriyle tartışırlarmış. Her biri kendisinin daha iyi terzi olduğunu iddia ediyormuş.

Derken günlerden bir gün, terzilerden biri müşteri çekmek için mağazasının kapısına astığı tabelanın üzerine, "Şehrin En İyi Terzisi" diye yazar.

Bunu gören ikinci terzi ise, "Ülkenin En İyi Terzisi" yazar.

Ertesi gün de üçüncü terzi, tabelasına daha büyük harflerle, "Dünyanın En İyi Terzisi" diye yazar.

Rakiplerinin bu tuhaflıklarını gören dördüncü terzi ise hâkimane düşünerek küçük bir kâğıt parçasına şöyle yazar: "Bu Sokağın En İyi Terzisi".

Sonuç: "Bu Sokağın En İyi Terzisi"

Acizane,SAVDES-SEN…

Yetkili ancak etkisiz konfederasyonlar memur ve emeklilerini açlık sınırında bir ücrete mahkûm ederek kendi gelirlerini artıracak örgütleme barajı ve dayanışma aidatı gibi harami eylemlerine devam ederken, bizler bu eylemlerine geçit vermeyeceğiz.

İnşallah sizlerin de desteği ile daha da büyüyeceğiz, toplu sözleşme masasında tüm memur ve emeklilerini en iyi şekilde temsil ederek kamu kaynaklarının adil bölüşüldüğü ve hakkaniyetin sağlandığı bir ortamı hep birlikte oluşturacağız.

Biz hazırız, kararlıyız.

Saygılarımla…

Tuncay CENGİZ
SAVDES-SEN Genel Başkanı

© 12.06.2023

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi