duyuru

Açıklamalar

HAKSIZLIĞA KARŞI ÜÇ SENDİKA BİRLİKTE MEYDANLARDAYIZ

Millî Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma GenelKomutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli Devlet memurlarının mali ve sosyal hakları konusundaki duymazdan gelinen sorunlarımız ve çözüm önerilerimiz hakkında, SAVDES-SEN, ASİM-SEN ve SAV-BES olarak, 08 Nisan 2023 tarihinde Ulus Heykel Meydanında müşterek basın açıklaması yapılmıştır.

SAVDES-SEN adına Genel Başkan Tuncay CENGİZ, ASİM-SEN adına Genel Başkan Özgür KARACA, SAV-BES adına Genel Başkan Yardımcısı Ruhinaz SEZEN tarafından yapılan basın açıklamalarında, Millî Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma GenelKomutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli Devlet memurlarının yaşadığı sorunlar dile getirilmiş, talepler açıklanmıştır.

Ayrıca, basın açıklamasında;“görmezden gelinmelere, yok sayılmalara karşı, üretimden ve haklılığımızdan aldığımız güçle, sesimizi yetkililere duyurmak için alınan iş yavaşlatma, iş bırakma, bordro yakma vb. eylem kararımız çerçevesinde, rehavete kapılmadan, sonuç alınıncaya kadar eylemlerimize devam edeceğiz.” Vurgulanmıştır.

Basın açıklamamıza iştirak eden, emek ve destek veren herkese teşekkürlerimizi iletiyor, kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 09.04.2023

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi