duyuru

Açıklamalar

SAVDES-SEN 2023 YILI FAALİYET ÖZETİ

Değerli Arkadaşlarım,

Emeğin ve onur mücadelesinin adı, etkin, üretken, saygın ve gerçek sendikacılık örneği, yeni nesil sendikacılığın temsilcisi SAVDES-SEN olarak 2023 yılında bir yıl boyunca yürüttüğümüz faaliyetlerimizi, üstlendiğimiz sorumluluğun vebalinin bilinci ile özet olarak sizlerle paylaşıyor ve “Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz” diyor, hak ve hukuk mücadelemizde tüm teşkilatlarımız ile birlikte iş üretmeye, var gücümüzle çalışmaya ve üyelerimizin yanında kararlılıkla durmaya devam edeceğimizi kamuoyu önünde bir kez daha taahhüt ediyorum.

2023 yılı faaliyet özeti:

• Tüm üyelerimizi 50.000 TL ferdi kaza sigortası kapsamına aldık. 6 Şubat depremlerinde vefat eden 7 üyemizin varislerine tazminat ödemelerini sağladık.

• 6 Şubat depremlerinde Hatay’da kurulan sahra mutfağımızda bir ay boyunca üç öğün ve yaklaşık 250.000 kişilik yemek çıkardık, ayrıca depremzedelere yaklaşık 600.000 TL tutarında ayni ve nakdi yardım yaparak sosyal sendikacılığın gereğini yerine getirdik.

• Görevde Yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına hazırlık kapsamında üyelerimize ücretsiz olarak 7000 kitap dağıtık, Türkiye’de ilk defa www.savdessenegitim.net eğitim sitesini kurarak yaklaşık 5000 üyemize, ücretsiz ve online sınav hazırlık imkanı getirdik.

• “Eylemsellik” ilkemiz çerçevesinde, 13 ayrı zamanda meydanlara inerek eylem ve basın açıklaması yaptık. Yerel ve ulusal basın temsilcileri ile 5 ayrı toplantıda bir araya gelerek taleplerimizi ve hükümetten beklentilerimizi kamuoyuna açıkladık.

• Genel Başkanımız Tuncay CENGİZ, 8 ayrı TV kanalında canlı yayınlanan programlara katılmış, sorunlarımız ve çözüm önerilerimiz ile hükümetten talep ve beklentilerimizi açıklamıştır.

• Çeşitli konularda 4322 üyemize ücretsiz hukuki ve idari danışmanlık hizmeti verdik.

• Kurumlara 244 ayrı yazılı başvuru yaptık.

• Avukatlarımız vasıtasıyla, ücretsiz olarak 134 üyemizin sorunları ile ilgili idari dava açtık. Aynı şekilde 85 ayrı disiplin kurulu toplantısına iştirak edilerek %65 başarı sağladık.

• Cumhurbaşkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü vb. kurumlara üst düzey ziyaretler yaparak üyelerimizin sorunlarını, taleplerimizi ve beklentilerimizi aktardık.

• Siyasi partilere Genel Başkan Yardımcıları seviyesinde, TBMM’de Grup Başkanı, Grup Başkan Vekili ve Milletvekilleri düzeyinde ziyaretler yaptık, üyelerimizin sorunlarını, taleplerimizi ve beklentilerimizi ilettik, çözüm talebinde bulunduk.

• 54 il ziyareti gerçekleştirerek birebir üyelerimiz ile bir araya geldik, sorunlarını dinledik, tespitlerimizi raporlaştırarak, gerek Kurum İdari Kurul Toplantılarında, gerekse makam ziyaretlerinde ilgililere ilettik, resmi başvurulara konu ettik.

• Üyelerimize takvim, kulaklık ve el çantasından oluşan promosyon dağıtımını gerçekleştirdik.

• EYT vb. düzenlemeler kapsamında artan emeklilik başvurularına rağmen üyelerimizin desteği ile %18 oranında büyüme yakaladık.

2024 yılında da, Kamu Birliği Konfederasyonu ve kardeş sendikalarımız ile birlikte, toplu sözleşme yetkisini almak ve toplu sözleşme masasında memurları en iyi şekilde temsil etmek üzere desteklerinizin devamını bekliyoruz.

Tuncay CENGİZ
SAVDES-SEN Genel Başkanı

© 24.03.2024

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi