duyuru

Açıklamalar

SAVDES-SEN’DEN EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

Genel Başkan Tuncay CENGİZ, Genel Başkan Yardımcıları Yusuf PEHLİVAN ve Ahmet SAĞLAM ile Emniyet-1 Nolu Şube Başkanı Selçuk ÖZDEMİR tarafından, 21 Mart 2024 tarihinde Emniyet Genel Müdürü Sayın Erol AYYILDIZ makamında ziyaret edilmiştir.

Ziyarette;

• Banka Maaş Promosyon Protokolünün güncellenmesi,

• İdari, mali, teknik ve hukuk birimlerinde sivil Devlet memurlarının atanabileceği Daire Başkanı Şube Müdürü, A Tipi Kariyer Uzmanı, Uzman (B Tipi) ve şef kadrolarının ihdasının sağlanması,

• Sivil Devlet memurların “Toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalandırılması”,

• Personel yetersizliği nedeniyle yaşanan geçici görevlendirme, ikiz, üçüz görevlendirme vb. sorunların çözümü amacıyla, diğer kurumların da yaptığı gibi sözleşmeli personel temininin sağlanması.

• Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği gereği genel idari hizmetler sınıfına ataması Emniyet hizmetleri sınıfı yapılan personelden, kendi talebi olmadığı sürece dilim bildirir sağlık raporunun istenmemesi,

• Sivil Devlet memurlarının da fiili hizmet süresi zammından (yıpranma) faydalandırılmasına ilişkin düzenleme yapılmasının sağlanması.

• Yardımcı Hizmetler Sınıfında istihdam edilen personelin görev tanımlarının düzenlenerek personele tebliğ edilmesinin sağlanması, personelin görev tanım formunda belirtilen görevler dışında çalıştırılmaması,mahkeme kararlarının uygulanması,

• Emekli personelin silah taşıma ruhsatlarının devam ettirilmesi hususlarını içeren dosya Sayın Genel Müdürümüze takdim edilmiş, konuile ilgili görüş ve önerilerimiz açıklanmış, karşılıklı değerlendirme yapılmıştır.

Nazik yaklaşımlarından dolayı Sayın Genel Müdürümüze teşekkür eder, sendikal mücadelemize hem makam ziyaretleri hem de sahada üye bilgilendirme toplantıları, eylem ve etkinlikler ile yılmadan kararlılıkla devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 21.03.2024

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi