duyuru

Açıklamalar

DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI SAYIN MEHMET KEMAL BOZAY ZİYARET EDİLMİŞTİR.

1. SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay CENGİZ, Genel Başkan Yardımcısı Müceddin ŞİMŞEK, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Vecdi YANBAZ, Dışişleri Bakanlığı Temsilcilerimiz Âdem AKPINAR ve Yaşar ÜSTÜN ile Avrupa Birliği Başkanlığı TemsilcimizEyuphan BOZKURT tarafından 08 Mayıs 2023 tarihinde Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Kemal BOZAY makamında ziyaret edilmiştir.

2. Ziyarette;

a. Genel hususlar kapsamında; mali hakların iyileştirilmesi, lojman tazminatı ile bayram ikramiyesi verilmesi, 3600 ek göstergenin birinci dereceye düşen tüm memurlara verilmesi, yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılması, mobbingle etkin mücadele edilmesi vb. konular,

b. Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Başkanlığına yönelik;

(1) Personelin yurtdışı geçici görevlendirme işlemlerinin yeniden başlatılması,

(2) Geçici görevlendirmelerdeki hizmet süresi ve dil puanı şartlarının yeniden belirlenmesi,

(3) Görevde yükselme unvan değişikliği kadrolarının artırılması,

(4) Görevde Yükselme Unvan Değişikliği Yönetmeliğindeki Şube Müdürü olabilme şartlarının, üst yönetmeliklere uygun olarak yeniden düzenlenmesi,

c. Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında görevli şoför, teknisyen ve hizmetli kadrosunda 657 sayılı Kanuna görev yapan Devlet memurları ile diğer eş değer memurlar arasında ayrım yapılmadan sıra ve hak gözetilerek yurtdışı geçici görevlendirme yapılmasıvb. konuların yer aldığı bilgi dosyası takdim edilmiş, özet bilgi verilmiş, yapılacak işlemlere yönelik yol haritası üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

3. Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Başkanlığında yeni örgütlenmeye başlamış ve en çok üye kaydetmiş ikinci sendika olmuş SAVDES-SEN olarak, yetkiyi alarak Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Başkanlığında daha etkin sendikal mücadele yürütülmesi konusunda kararlıyız. Haklarımızı birlikte kazanacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 08.05.2023

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi