duyuru

Açıklamalar

DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI SAYIN YASİN EKREM SERİM ZİYARET EDİLMİŞTİR.

1. SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay CENGİZ, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Vecdi YANBAZ, Dışişleri Bakanlığı Temsilcilerimiz Âdem AKPINAR, Yaşar ÜSTÜN ve Abdullah Atakan YİĞİT tarafından 02 Mayıs 2023 tarihinde Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Yasin Ekrem SERİM makamında ziyaret edilmiştir.

2. Ziyarette;

a. Genel hususlar kapsamında; mali hakların iyileştirilmesi, lojman tazminatı ile bayram ikramiyesi verilmesi, 3600 ek göstergenin birinci dereceye düşen tüm memurlara verilmesi, yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılması, mobbingle etkin mücadele edilmesi vb. konular,

b. Dışişleri Bakanlığı merkez ve yurtdışı teşkilatlarına yönelik;

(1) Görevde yükselme unvan değişikliği kadrolarının artırılması,

(2) Uzman kadrolarının ihdas edilmesi bu kadronun A tipi kariyer Dışişleri Uzmanı eş değer sayılması ve resen kurum içinden atama yapılması,

(3) Sürekli atamalarda hizmet süresi ve dil puanı şartlarının yeniden belirlenmesi,

(4) Yurtdışı sözleşmeli personelin kadroya geçiş şartlarının değerlendirilmesi, taban ve tavan ücretlerinin yeniden belirlenmesi ve ücretlerin artırılması, görev yapılan ülkede ki resmi enflasyon ve büyüme oranları dikkate alınarak zam yapılması, sıla bileti ve eğitim yardımı verilmesi konuları ile ilgili bilgi dosyası takdim edilmiş, özet bilgi verilmiştir.

3. Dışişleri Bakanlığında yeni örgütlenmeye başlamış olmasına rağmen üye sayısı olarak en fazla üyeye sahip SAVDES-SEN, yakın zamanda yetkiyi alarak Dışişleri Bakanlığında daha etkin sendikal mücadele yürütülmesi konusunda kararlı olduğunu göstermiştir. Haklarımızı birlikte kazanacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 02.05.2023

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi