duyuru

Açıklamalar

SAVDES-SEN 2023 YILI GENEL DENETLEMESİ YAPILMIŞTIR

“Şeffaf ve hesap verilebilir sendikacılık” prensibi ile yola çıkan SAVDES-SEN’in taşra teşkilatlarının (20 şube) 2023 yılı denetlemesi 19 Ekim 2023-25 Şubat 2024 tarihleri arasında, Genel Merkezin 2023 yılı genel denetlemesi ise 15-23 Mart 2024 tarihleri arasında Genel Merkez Denetleme Kurulu tarafından gerçekleştirilmiştir.

Yapılan denetim sonrasında, tüm mali ve idari işlemlerin mevzuata uygun olduğu, üyelere sağlanan hukuki ve idari destekler, deprem desteği, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına girecek üyelere sağlanan eğitim ve lojistik destek, eylem ve etkinlik dolu saha çalışmaları, basın açıklamaları ve Kamu Birliği Konfederasyonuna katılım ile yoğun, etkin ve başarılı bir yıl geçirildiği, teşkilat olarak 2023 yılında %18 büyüme sağlandığı belirlenmiş, düzenlenen rapor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, Genel Merkez Yönetim Kuruluna ve ilk yapılacak Genel Kurula sunulmak üzere Genel Başkan Tuncay CENGİZ’e teslim edilmiştir.

Denetleme Kurulu Raporu, en kısa sürede mali ve faaliyet raporları ile demirbaş listesi ile birlikte 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 27’nci maddesi gereğince Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kamu Birliği Konfederasyonuna gönderilecektir.

SAVDES-SEN emeğin ve onur mücadelesinin adı, etkin, üretken, saygın ve gerçek sendikacılığın örneği, yeni nesil sendikacılığın temsilcisidir.

SAVDES-SEN olarak; birçok sendikada yaşana usulsüzlük iddialarına karşın, dürüst ve samimi kadrolarımız ile üstlenilen sorumluluğun vebalini bilerek ve hissederek, 10 yıldır olduğu gibi bundan sonra da üyelerimizin hak ve hukuk mücadelesine kararlılıkla devam edeceğiz.

Bu vesile ile, sendikamız taşra teşkilatları dahil iç denetim görevini 19 Ekim 2023-23 Mart 2024 tarihleri arasında yaklaşık 5 aylık süre içerisinde yoğun bir çalışma ile yerine getiren Genel Merkez Denetleme Kurulu ile Şube Denetleme Kurullarına teşekkür ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 24.03.2024

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi