duyuru

Açıklamalar

SAVDES-SEN BURSA’DA ÜYELERİ İLE BULUŞTU, BASIN AÇIKLAMASI VE BORDRO YAKMA EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

EYT ve prim borçlarının yapılandırılması kapsamında iş yükü oldukça artan Sosyal Güvenlik Kurumu Personelin yıllardır görmezden gelinen sorunlarını ve çözüme yönelik taleplerimizi dile getirmek ve haklılığımızı kamuoyu ile paylaşmak üzere 10 Nisan 2023 tarihinde Bursa SGK İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapılmış, bordro yakma eylemi gerçekleştirilmiştir.

Program kapsamında; SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay CENGİZ, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet SAĞLAM, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Erdal DEMİR, Şube Başkanı Sinan AKÇAY, Şube Başkan Yardımcıları Yalçın ÇAMKERTEN ve İsa DÖNMEZ ile İl Temsilcisi Murat KÖSEOĞLU tarafından Bursa SGK İl Müdürlüğündeki üyelerimiz oda oda gezilerek ziyaret edilmiş, üyeler ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiş, akabinde bina önünde basın açıklaması yapılarak bordro yakma eylemi gerçekleştirilmiştir.

Aynı günün akşamı, Bursa ilindekiMillî Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Bursa Valiliği, Devlet Malzeme Ofisi gibi kurumlarda görevli üyeleri ileMerinos Park Gölpark Sosyal Tesislerinde bir araya gelinerek bilgilendirme toplantısı icra edilmiştir.

Yaklaşık 300 üyenin iştirak ettiği toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan Tuncay CENGİZ tarafından bir açıklama yapılmıştır. Söz konusu açıklamada;

“01 Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolunda Türkiye’nin en büyük bağımsız sendikası olma ve genel yetkiyi alma hedefi ile emin adımlarla ilerlendiği belirten Genel Başkan Tuncay CENGİZ, “Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Siyasal sendikacılığın memurları getirdiği nokta açlık sınırıdır. Bu girdaptan kurtulmak için çözüm SAVDES-SEN’dir. Bu amaçla var gücümüzle çalışıyoruz. SAVDES-SEN, samimiyetle çalışan kadroları ile toplu sözleşme masasına taliptir. O masada çözülemeyecek hiçbir konu yoktur. Ancak, çözüm için yürek ve niyet gerekir. O yürek ve niyet SAVDES-SEN’de vardır.Albert Einstein “aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek ahmaklıktır” der. Dolayısıyla denenmişleri tekrar denemekten kimseye fayda yoktur. Artık söz memurun olmalıdır. Memurun sesi de sizlerin her geçen gün artan desteğiniz ile SAVDES-SEN olacaktır. İnşallah toplu sözleşme masasına oturduğumuzda hak nasıl alınırmış tüm Türkiye’ye göstereceğiz.” dedi.

Yapılan eylem ve etkinlikler yerel basında da yer almıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SÖZ BURSA HABER İÇİN TIKLAYINIZ

BURSA YENİ DÖNEM HABER İÇİN TIKLAYINIZ


SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 11.04.2023

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi