duyuru

Açıklamalar

BİZİMKİSİ BİR AŞK HİKAYESİ, BİZİMKİSİ MEMLEKET MESELESİ…

Sendikanın hak mücadelesi yanında, üyeleri ile dayanışma ve üyelere hizmet kurumu olduğuna inanan SAVDES-SEN olarak; 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve 11 ilimizde yıkıma sebebiyet veren depremlerden etkilenen üyelerimizin, ailelerinin, yakınlarının ve vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık.

Depremlerin ikinci gününden itibaren, TAFED, KADER ve BAŞATDER ile birlikte Antakya’dakurduğumuz ve kendi öz kaynaklarımız, yönetici temsilci ve üyelerimiz ile yakınlarımızın desteği ile ikmal ettiğimiz sahra mutfağında günlük 8.000 kişi olmak üzere 25 günde toplam 200.000 kişiye sıcak yemek çıkarmak suretiyle, bölgeye desteğimizi sunduk ve bayrağı, Emekli Astsubaylar Derneği TEMAD’a devrettik.

Mutfağımızda 06:00-23:00 saatleri arasında olağanüstü gayret göstererek emek veren ve hizmet eden tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.Bu arada, Antakya’da mutfak işleten tek sendika olduğumuzu da bir kez daha belirtmek isteriz.

Ayrıca, daha önce de belirttiğimiz gibi, bölgedeki Çukurova (Adana), Malatya, Emniyet 3 ve Emniyet 4 Nolu Şube Başkanlarımız, yöneticilerimiz ve il temsilcilerimiz tarafından sağladığımız kaynaklar çerçevesinde depremden etkilenen tüm üyelerimize bizzat il ve ilçeler ziyaret edilerek maddi, manevi destek olunmaya çalışılmış, çadır, gıda, hijyen, ısıtıcı vb ihtiyaçları karşılanmıştır.

Aynı şekilde, deprem bölgesi dışına çıkan üyelerimizin ve yakınlarının ihtiyaçlarına yönelik destekler verilmiştir.

Bugüne kadar depremin acılarını hafifletmek ve yaraları sarmak adına;öz kaynaklarımız, yönetici, temsilci ve üyelerimiz ile yakınlarımızın desteğikullanılarak yaklaşık 600 Bin TL harcama yapılmıştır.

Ferdi kaza sigortası kapsamında, vefat eden üyelerimizin varislerine tazminatlarının ödenmesi için sigorta şirketi ile müşterek çalışmalar yapılmış, evrakları tamamlanan varislerin ödeme aşamasına gelinmiş, şehitlerimizin emanetlerinin bir nebze de olsa yaralarını sarmanın buruk onuru yaşanmıştır.

Tüm bunların yanında, depremden etkilenen üyelerimize izin verilmesi, geçici görevlendirme veya atama taleplerinin karşılanması ve daha önceki örneklerde olduğu gibi “Deprem Tazminatı” ödenmesi amacıyla başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere ilgili tüm kurumlar nezdinde girişimde bulunulmuştur.

Sonuç olarak; sorumluluklarının farkında olan, “Söz değil, iş üreten” yeni nesil sendikacılık örneği SAVDES-SEN olarak, deprem acılarının hafifletilmesi ve yaralarının sarılması için bundan sonraki süreçte de gerekli destekler sağlanacaktır.

Bizler, ülkemizi ve milletimizi çok seviyor, bizimkisi aşk hikayesidir diyor, Neşet ERTAŞ’ın “Aşk ilen koşan yorulmaz” sözünde olduğu gibi, bıkmadan, yorulmadan kararlılıkla mücadelemize devam ediyoruz.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 13.03.2023

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi