DUYURU

Açıklamalar

EŞİTLİK HER ZAMAN ADALET DEĞİLDİR...

2018 yılında Sayın Cumhurbaşkanının dört meslek grubuna vaadi ile başlayan 3600 ek gösterge çalışmaları, başladığı gibi sona ermiş, herkese 600 puan aldatmacası ile ağır ekonomik koşullar ve açlık sınırındaki maaşlar ile memur ve emeklilerinin umutları yok edilmiştir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat BİLGİN 3600 ek gösterge çalışmalarına ilişkin yaptığı ilk basın açıklamasında; “Kamu personel sisteminde belki çok eskiden gelen çeşitli düzenlemeler yapılmıştır, Reform adı altında düzenlemeler yapılmıştır. Kariyerde ilerleme ve ödül sistemi olan çeşitli yükseltme kararları, emeklilik dahil olmak üzere kamu personelinin durumu içinden çıkılmaz hale gelmiştir, adalet duygusunu zedeleyen düzenlemeler yapılmıştır. Bu çerçevede bu meselenin ele alınması çok mühim hale gelmiştir.” demiş ve kamu çalışanlarının beklentilerini karşılayacak düzenlemeyi ortaya koyacaklarını ifade etmişti.

Sonuç?

- Herkese 600 puan…

600 puanın kime faydası oldu?

- İlk başta öngörülen 4 meslek grubuna…

Sonuç?

Herkese 600 puan vermek adalet mi?

- 3600 ek göstergeye ulaştırmayan 600 puanın emekli maaşında sadece 118 TL, emekli tazminatında ise 4238 TL artışa neden olduğunu, 3600 ek göstergeye ulaştıran 600 puanın ise emekli maaşında yaklaşık 1400 TL, emekli tazminatında ise yaklaşık 50.000 TL artışa neden olduğunu sağır sultan bile duydu ve biliyor. O halde cevap kocaman HAYIR…

EŞİTLİK HER ZAMAN ADALET DEĞİLDİR.

Evet sayın yetkililer, iş iyice içinden çıkılmaz hale geliyor, adalet duygusu zedeleniyor.

Emeğini ve alın terini vatanı ve milleti için dökmüş olan memur ve emeklilerinin tek beklentisi insan onuruna yakışır yaşam koşullarına kavuşmaktır.

3600 ek gösterge bu koşullarda herkesin hakkıdır.

Geç olmadan yanlıştan dönün, TBMM’ye sunulacak taslakta ek gösterge düzenlemesinde adaleti sağlayın, tazminat yansıtma oranlarını artırın istiyoruz. Bu amaçla yapılacak her çalışmaya sonuna kadar destek vereceğimizi beyan ediyoruz.

Unutmayalım;

“Adalet hakkı gözetmektir."Tuncay CENGİZ
SAVDES-SEN Genel Başkanı

© 09.06.2022

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi