DUYURU

Açıklamalar

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI VE EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVLARI HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMA

1. Türkiye’nin en büyük bağımsız sendikası olma hedefi ile siyasallaşmadan hak ve hukuk mücadelesini yürüten yeni nesil sendikacılığın öncüsü SAVDES-SEN olarakfaaliyetlerimize kararlılıkla devam ediyoruz.

2. Bu bağlamda, en çok üye kaydetmek suretiyle yetkili olduğumuz, Millî Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Harita Genel Müdürlüğünde yapılan Kurum İdari Kurulu Toplantılarına iştirak ederek, üyemiz olsun ya da olmasın tüm memurların haklarının korunması ve geliştirilmesi ile çalışma hayatına ilişkin sorunların çözümlenmesi konusunda ciddi mesafeler kat ettik.

3. Bu kapsamda;

a. 03 Kasım 2022 tarihinde Millî Savunma Bakanlığında yapılan Kurum İdari Kurulu Toplantısı sonucunda;“Millî Savunma BakanlığıGörevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav hazırlığının devam ettiğini, sınav ilanının 2022 yılı içinde, sınavların ise 2023 yılı başında gerçekleştirilmesinin planlandığını”,

b. 31 Ekim 2022 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğünde yapılan Kurum İdari Kurul Toplantısı sonucunda; “Emniyet Genel MüdürlüğüGörevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı için 2022 yılı içerisinde ilana çıkılması için mutabakat sağlandığını”açıklamıştık.

4. SAVDES-SEN olarak; kurulduğumuz 2013 yılından itibaren eğitime ve kariyer planlamasına önem verdiğimiz, üyelerimizin kariyer planlamasına yönelik her türlü (dershane eğitimi, uzaktan veya yüz yüz eğitim, kitap vb.) desteği sağladığımız ve bu işlemleri gerçekten sonuç almak üzere yaptığımız malumlarımızdır.

SAVDES-SEN göstermelik iş yaparak piyasadan güncel olmayan kitaplar ya da soru bankaları dağıtmak yerine, kurum tarafından açıklanan konu başlıklarına göre anlaşmalı yayınevine güncel ve konu başlığına uygun kitaplar hazırlatmakta, tecrübeli eğitimciler aracılığı ile online ve yüz yüze eğitimler vermektedir.

Verilen eğitimler ve güncel olarak hazırlatılan kaynak kitaplardan sınavlara hazırlanan üyelerimizin başarısı ortadadır.

5. Bu çerçevede;

a. Örgütlendiğimiz tüm kurumlarda olduğu gibi, Millî Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınav duyurularının yayımlanmasını müteakip, konu başlıklarına göre güncel hazırlık kitapları hazırlatılarak en kısa sürede ücretsiz olarak üyelerimize dağıtılacak,

b. Konusunda uzman eğitim kurumları ile gerek online gerekse yüz yüze olacak şekilde indirimli eğitim anlaşması sağlanacak, ayrıca kendi tecrübeli eğitimcilerimiz tarafından sınava hazırlık konusunda gerekli destek (konu tekrarı, sınav kaygısının giderilmesi, mülakatlara hazırlık, diksiyon, beden dili vb. eğitimler) sağlanacaktır.

6. Millî Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarına başvuru yapacak arkadaşlarımıza çağrımız, uygulama emirlerinin yayımlanmasını müteakip sendikamız “eğitim destek” duyurularının takip edilmesi ve bu çerçevede sınavlara hazırlanılmasıdır.

Yaparsa SAVDES-SEN yapar.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 08.11.2022

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi