DUYURU

Açıklamalar

“BİR DURUŞTUR” SAVDES-SEN…

Statü farklılıklarının yoğun olarak yaşandığı, disiplin kurallarının her şeyin üstünde olduğu Millî Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde, ağır iş yükü altında ezilen Devlet memurları adına bir avuç yiğit adamla, siyaset ve ideolojiden uzak hak ve hukuk mücadelesi yapmak üzere yola çıkmış, tüm zorluklara ve karalamalara rağmen 22 Temmuz 2013 tarihinde SAVDES-SEN’i kurmuş, ilk duruşumuzu göstermiştik.

Otoritenin, başka bir otoriteyi kabul etmediği ve yok saydığı bu kurulum sürecinde, prensip, ilke ve değerlerimizden ödün vermeden yani eğilmeden, dikilmeden ancak elif gibi dimdik durarak mücadelemizi kazanımlara dönüştürerek süreçteki duruşumuzu bir kez daha gösterdik.

Vatan, millet ve bayraktan yana olan duruşumuzu, 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişimi öncesinde de, darbe girişimi gecesinde de, akabindeki süreçte de gösterdik, çizgimizi bozmadık.

“Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmayacağız” taahhüdümüzden hiç ayrılmadık, hak ve hukuk mücadelesi için siyasetle organik bir bağ içerisine girmeden seviyeli ve mesafeli ilişkimizi sürdürdük, sendikacılığı siyasetten emir alır hale hiçbir zaman sokmadık, hep sözümüzün arkasında durduk.

Şimdilerde, bizlerle benzer özelliği olan Emniyet Genel Müdürlüğümüzde yetkili olan Emniyet Sivil Memurları Sendikası ESİM-SEN ile güçlerimizi birleştirip mücadelemizde daha güçlü ses çıkarmaya başladık.

Akabinde, ilkesel benzerliğimiz olan ve Hazine ve Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi 01 Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolunda örgütlenmiş Büro Çalışanları Sendikası BÇS ile de güç birliği yaparak, sendikal tecrübenin desteği ile stratejimizi ve mücadelemizi daha üst seviyelere çıkararak “kurum sendikacılığı” stratejisinden fiiliyatta 22 ayrı kurumda örgütlenmiş “hizmet kolu sendikacılığı ” stratejisine evrilerek Türkiye’nin en büyük bağımsız sendikası olma ve toplu sözleşme masasına oturma hedefi ile mücadelemizi devam ettirdik.

Velhasıl, 9 yıllık süreçte siyasetten uzak hak ve hukuk mücadelemizi temel ilke, prensip ve değerlerimizden ödün vermeden sürdürdük. Bundan sonrada, tüm memurların bıktığı siyasallaşmış, hak almak yerine hak gasp eden, göstermelik işler yapan promosyon sendikalarına inat, gerçek hak ve hukuk mücadelemizi samimiyetle sürdürmeye devam edecek, hak, hukuk, doğruluk ve mücadeleden yana duruşumuzu hiçbir zaman bozmayacağız.

Sözümüz söz…

Bu nedenle diyoruz ya; “Bir duruştur, SAVDES-SEN…”

Emeğin, alın terinin ve onur mücadelesinin kıymetini bilenlere selam olsun.

Saygılarımla…

Tuncay CENGİZ
Savdes-Sen Genel Başkanı

© 12.11.2022

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi