duyuru

Açıklamalar

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU PERSONELİNE YÖNELİK BASIN AÇIKLAMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Değerli Arkadaşlar;

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personelinin, EYT düzenlemesi kapsamında artan iş yükü ve mali haklarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak üzere 10 STK ile bir araya gelinmiş, 07 Şubat 2023 tarihinde SGK önünde basın açıklaması yapılması kararlaştırılmış, ancak 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremler nedeniyle iptal edilmişti.

EYT düzenlemesinin Resmî Gazetede yayımlanması ile birlikte, sosyal medya üzerinden çağrı yapılmış, SGK çalışanı üyelerimize destek vermek 03 Mart 2023 tarihinde Saat 12:30’da Rüzgârlı SGK Merkezi önündeki basın açıklamasına iştirak edilmiştir.

Basın açıklaması, katılımcı her sendika Genel Başkanı kendi açıklamasını yapacak şekilde düşünülmüş, ancak ilk basın açıklamasını yapan Büro İş Sendikası Yöneticisinin; konuyu SGK personelinin sorunları yerine siyasete dökmesi, hükümet aleyhine söylemleri vb. nedeniyle tasvip etmediğimiz basın açıklaması tamamlanmadan BALSEN Genel Başkanı Burak DİNÇER ile birlikte, Büro İş Sendikasının basın açıklamasını protesto etmek amaçlı olarak alandan ayrılınmıştır.

Sendikanın, siyaset yapmaması ve siyasetin arka bahçesi olmaması gerektiğine inanan bir STK olarak, amacından sapmış basın açıklamasının içeriğine katılmadığımızı bir kez daha beyan ediyorum.

Gelinen aşamada, SAVDES-SEN olarak gerek müstakil gerekse SGK’da örgütlü ve siyasetten uzak sendikalar ile müşterek olarak SGK personelinin çalışma hayatı ve mali haklarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yürütülecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Tuncay CENGİZ
SAVDES-SEN Genel Başkanı

© 03.03.2023

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi