DUYURU

Açıklamalar

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

06 Şubat 2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki iki ayrı depremde şu ana kadar AFAD verilerine göre 29.605 vatandaşımız hayatını kaybederken 80.278 vatandaşımızda yaralı olarak kurtuldu. Depremde;

* Adana 10’uncu Tanker Üs Komutanlığında görevli üyemiz Kübra ASLANKURT,

* Adana Seyhan Askerlik Şubesi Başkanlığında görevli üyemiz Sevgi AKTAY,

* Adana İl Emniyet Müdürlüğünde görevli üyemiz Peri YILDIZ,

* Hatay İl Jandarma Komutanlığında görevli üyemiz Haci KARA,

* İskenderun Deniz Üs Komutanlığında görevli üyemiz Abdulkerim GEÇER,

* Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehmet AVCI,

* Kahramanmaraş Onikişubat Askerlik Şubesinde görevli üyemiz Filiz KÜÇÜKKÖSE, vefat etmiştir.

Bununla birlikte, çok sayıda üyemizin ailesi ve yakını da depremde vefat etmiş, birçok üyemiz, ailesi ve yakını enkazdan yaralı olarak çıkmışlardır.

Vefat eden arkadaşlarımız, aileleri ve yakınları ile vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Ülkemiz büyüktür, milletimiz vefakardır diyor, yaralarımızın birlik ve beraberlik içerisinde tez zamanda sarılacağına canı gönülden inanıyor, SAVDES-SEN Ailesi olarak ilk günden itibaren gerek deprem bölgesinde gerekse diğer bölgelerde elimizden gelenin üstünde gayret göstererek üyelerimize ve vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz.

Bir taraftan, depreme maruz kalan 10 ilde görevli şube başkan ve yöneticilerimiz ile il temsilcilerimiz üzerinden üyelerimize ve yakınlarına desteğimizi sürdürürken, bir taraftan da Antakya’da kurduğumuz sahra mutfağında 11 kişiden oluşan aşçı ekibimiz ile 3 öğün kahvaltı, çorba ve sıcak yemek çıkararak halkımıza ve depremde görevli arama-kurtarma ekiplerine destek olmaya çalışıyoruz.

Gün birlik günüdür diyoruz. Her daim vatanımızın ve milletimizin yanındayız.

Allah milletimizin yar ve yardımcısı olsun.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 13.02.2023

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi