DUYURU

Açıklamalar

SAVDES-SEN ANITKABİR’DE…

SAVDES-SEN Yönetim Kurulları ve üyelerinden oluşan heyet, 9’uncu Kuruluş Yıldönümü olan 22 Temmuz 2022 tarihinde Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün huzuruna çıktı.

Törende, kortejin saygı duruşunu müteakip Genel Başkan Tuncay CENGİZ tarafından mozoleye çelenk konulmuş, akabinde Misak-ı Milli Kulesindeki Anıtkabir Özel Defterine duygu ve düşüncelerini ifade yazıyı imzalayarak tören sona erdirilmiştir.

Anıtkabir Özel Defterine Genel Başkan Tuncay CENGİZ tarafından yazılan ve imzalanan açıklama:

Büyük Atatürk;

Hak ve hukuk mücadelesi ile adalet şiarı ile yola çıkan Savunma, Büro ve Destek Hizmetleri Sendikası SAVDES-SEN Yönetim Kurulları ve üyeleri olarak, kuruluşumuzun 9’uncu yıldönümünde huzurundayız.

20 Ekim 1927 tarihinde Türk Gençliğine hitabınızda; “Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır…” demek suretiyle bizlere emanetiniz Türkiye Cumhuriyetini korumak ve kollamak yolunda uyarıda bulunmuştunuz.

Bizler her daim hazırız. Türkiye Cumhuriyetinin ve milli iradenin yılmaz bekçileriyiz.

15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişimine karşı duruşumuz, içinde bulunduğumuz 2022 yılında da aynı şekilde devam ediyor. İşaret ettiğiniz dahili ve harici bedbahtların saldırılarına karşı göğsümüz siperdir.

Bunu başarmış ve başaracak asil kanın damarlarımızda, inancın ise göğsümüzde olduğunu biliyoruz.

SAVDES-SEN Ailesi olarak, yüce Türk Milletinin birer ferdi olmaktan gurur duyduğumuzu belirtiyor, Zat-ı Âlinizi, silah arkadaşlarınızı ve tüm şehitlerimizi özlem, minnet ve şükranla anıyor, açtığınız yolda gösterdiğiniz hedefe hiç durmadan yürüyeceğimize söz veriyoruz.

Ruhun şad olsun.

Tuncay CENGİZ
SAVDES-SEN Genel Başkanı


Tören sonrasında Anıtkabir Komutanlığına atanan Piyade Albay Ümit YÜCELEN makamında ziyaret edilmiş, görevinde başarılar dilenmiş, Anıtkabir Komutanlığında görevli üyelerimizin talepleri iletilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 26.07.2022

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi