1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ

Açıklamalar

1 MAYIS’TA KOCAELİ’DEYİZ.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ

Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası olarak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, TÜRK İŞ ile beraber Kocaeli’de kutlanacaktır. İzmit Milli İrade Meydanında (Eski Perşembe Pazarı) yapılacak etkinlik Saat 10:00’da başlayacaktır.

Ayrıca, Genel Başkan Tuncay CENGİZ tarafından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

GENEL BAŞKAN TUNCAY CENGİZ’İN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Değerli Arkadaşlarım;

Güzel ülkemizin güzide kurumları olan Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında, ülkemizin bekası için görev yapan sivil Devlet memurları tarafından kurulan SAVDES-SEN olarak, alın teri ve emeğimizin karşılığının tam alınabilmesi ve çalışma hayatımızla ilgili sorunlarımızın çözümü için 1 Mayıs’ta anlam bulan sendikal mücadelemize yılmadan devam ediyoruz.

İngiliz düşünür John Locke; “Tüm farkı yaratan emektir.” demek suretiyle her şeyin değerini emekten aldığını ortaya koymuştur. Bu güne kadar kurumlarımızda, teknik, idari, mali, tedarik eğitim, sağlık ve lojistik hizmetlerdeki emeklerimize bakıldığında, mevcut konjonktürde ülkemizin savunma ve güvenliğine, diğer bir anlatımla “Güçlü Türkiye” tanımına kattığı değeri görmek bizleri gururlandırmakta, sendikamızın Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı, iktidar ve muhalefet partileri tarafından muhatap alınması, verilen emeğin ve taleplerimizin karşılık bulmaya başlaması bizleri bir o kadar umutlandırmakta ve çalışma, mücadele azim ve kararlılığımızı güçlendirmektedir.

Bu bağlamda, “Güçlü Türkiye” yolunda sarf edilen emeklerimizin değerinin bilinmesi ve karşılanması istek ve umuduyla, 1 Mayıs’ın ülkemizde dostluk, dayanışma ve bayram havası içerisinde kutlanmasını diliyor, camiamıza ve SAVDES-SEN Ailesine sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimizle, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Tuncay CENGİZ
SAVDES-SEN Genel Başkanı

© 30.04.2019

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi