MESAJ

Açıklamalar

YENİ YIL MESAJI

Değerli Arkadaşlarım;

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli sivil Devlet memurlarının yıllardır göz ardı edilmiş mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi amacıyla yürüttüğümüz bu onurlu mücadelede, bizlere destek veren herkese SAVDES-SEN Ailesi adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Hak aramak onurdur. Çocuklarımıza, insan onuruna yaraşır bir hayat bırakabilmek için yürütülen onurlu mücadeleye hep beraber sahip çıkmak durumundayız.

SAVDES-SEN, kurulduğu günden itibaren, dâhili ve harici olarak karşılaştığı her türlü engelleme ve karalama girişimleri ile şahsi hırs ve kaygılara kapılanlarca yapılan hainliklere rağmen, yolundan ve azminden zerre kadar sapmadan, dürüst ve güvenilir kadroları ile ilk günkü heyecan ve kararlılıkla hak mücadelesine devam etmektedir. Onur mücadelemizin 2019 yılındaki şahlanışının, 2020 yılında hedefe ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu mücadeleye ortak olmak, kazanmanın haklı gururunu ve onurunu birlikte yaşamak için sivil Devlet memurları camiasının; etkili, yetkili ve gerçek hak savunucusu SAVDES-SEN’in onur mücadelesine sahip çıkarak, destek olması önemlidir. Unutmayınız ki; “Hak verilmez, alınır.”

“Firavuna karşı olmak yetmez. Musa’nın da yanında olmak gerekir.” Haksızlığa ve ayırımcılığa karşı olmak ya da kızmak yetmez, mücadeleye sahip çıkmak, samimiyetle mücadele edenlere destek vermek gerekir.

Büyük bir samimiyet ve inanç ile ifade ediyorum ki; bu onurlu ve kararlı mücadelemiz ile sivil Devlet memurlarının yıllardır devam eden makûs talihi değiştirilecek, nimet-külfet dengesinin, adaletin ve saygınlığın sağlandığı güzel ve mutlu günler bizlerin olacaktır.

Bu vesile ile yeni yılınızı en içten dileklerimle kutluyor, 2020 yılının siz ve aileniz başta olmak üzere vatanımıza, milletimize ve camiamıza sağlık, mutluluk ve esenlikler, coğrafyamıza barış ve huzur getirmesini diliyorum.

Saygılarımla.

Tuncay CENGİZ
SAVDES-SEN Genel Başkanı

© 29.12.2019

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi