TORBA YASA

Açıklamalar

TORBA YASA ÇALIŞMALARI KOORDİNASYONU DEVAM EDİYOR

Genel Başkan Tuncay CENGİZ, Genel Başkan Yardımcıları Müceddin ŞİMŞEK ve Abdülkadir AKGÜN tarafından, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Bursa Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Sayın Mustafa Hidayet VAHAPOĞLU 20 Ocak 2020 tarihinde makamında ziyaret edilmiştir.

Ziyarette öncelikle, 11 Aralık 2019 tarihinde TBMM Genel Kurulunda 2020 Yılı Milli Savunma Bakanlığı Bütçesinin görüşmeleri aşamasında yaptığı konuşma ile SAVDES-SEN tarafından yürütülen onur mücadelesine verdiği desteklerden dolayı teşekkür edilmiştir.

Akabinde, yaklaşık bir yıldır çalışmaları yürütülen ve Sayın Mustafa Hidayet VAHAPOĞLU ile Konya Milletvekili Sayın Esin KARA ve MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Sayın Muhammed Levent BÜLBÜL’ün imzaları ile 23 Mayıs 2019 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan, 31 Mayıs 2019 tarihinde ise Plan ve Bütçe Komisyonu, Milli Savunma Komisyonu, İçişleri Komisyonu, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna sevk edilen 18 maddelik torba yasa çalışmaları hakkında bu güne kadar yapılan çalışmalar ile bir an evvel yasalaşmasına yönelik yürütülecek çalışmalar koordine edilmiştir.

Bir yılı aşkın süredir büyük bir azim ve kararlılıkla yürütülen çalışmalar, verilen emeğin, dökülen alın terinin ve sürdürülen mücadelenin göstergesidir. Sonuç alınıncaya kadar da, emek verilmeye, alın teri dökülmeye, mücadele yürütülmeye kararlılıkla devam edilecektir.

Bu onur mücadelesinde, camiadan beklediğimiz tek şey, üye olunarak destek verilmesidir. Daha önce de söylediğimiz gibi, zafer ancak bedel ödenerek kazanılır. O bedel, bizler için alın teri ve emektir. Bedel ödemeden zafer kazanmaya çalışanlar tarih boyunca hep hüsrana uğramışlardır. Bizim derdimiz hüsran değil zaferdir.

SAVDES-SEN, sizlerden aldığı yetkiyi etkili kullanarak, göstermelik sendikacılık yapanlara ve bilinçli ya da bilinçsiz umut kırıcı davranışlarda bulunanlara inat, namus bildiği bu onur ve gelecek mücadelesini sonuca ulaştırıncaya kadar kararlıkla ve samimiyetle sürdürecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 20.01.2020

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi