DUYURU

Açıklamalar

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI TARAFINDAN SPOR OKULU VE EĞİTİM MERKEZİ YÖNERGESİ YAYIMLANMIŞTIR

Milli Savunma Bakanlığı yetkili sendikası SAVDES-SEN olarak, bir başarıya daha imza atmanın haklı gururunu yaşıyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Milli Savunma Bakanımız tarafından 06 Mayıs 2021 tarihinde onaylanan “Spor Okulu ve Eğitim Merkezi Yönergesi” TSK NET üzerinde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu kapsamda;

• MY 170-2 (A) Silahlı Kuvvetler Spor Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Yönergesi yürürlükten kaldırılmış,

• Yeni yönergenin 33’üncü maddesi ile; “ Daha önce kısıtlı kullanıma açılan spor okulu tesisleri, Milli Savunma Bakanlığı kadro ve kuruluşunda yer alan kurumlarda (Genelkurmay Başkanlığı, kuvvet komutanlıkları ve ANT İşletme Başkanlığı) görev yapmakta olan devlet memurları ve bu kurumlardan emekli olanlar ile hak sahibi aile fertlerinin kullanımına açılmış, daha önceki kısıtlamalar kaldırılmıştır.

Etkin ve doğru bir proje yönetiminin göstergesi olan ve bir haksızlığı ortadan kaldıran bu düzenlemenin, camiamıza hayırlı olmasını diler, sizlerden aldığı yetkiyi etkili olarak kullanan SAVDES-SEN olarak, haklarımız konusunda alınan her mesafenin mücadele azmimizi artırdığını belirtir, kamuoyunun bilgisine sunarız.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 19.05.2021

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi