ŞEFFAF SENDİKACILIK

Acıklamalar

ŞEFFAF VE HESAP VERİLEBİLİR SENDİKA, SAVDES-SEN

SAVDES-SEN kuruluşunda edindiği, “Şeffaf ve Hesap Verilebilir Sendikacılık” prensip ve ilkesi çerçevesinde, camiaya örnek olmaya devam ediyor.

Bu bağlamda, 2014 (2013 yılı ilk altı aylık dönem dahil), 2015, 2016 ve 2017 yıllarında olduğu gibi 2018 yılına ait, Genel Merkez Denetleme Kurulu tarafından hazırlanan denetleme raporları, bağımsız yeminli mali müşavir tarafından hazırlanan raporlar, mali ve faaliyet raporları ile demirbaş listesi, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 27’nci maddesi gereğince 13 Mart 2019 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına göndermiş, böylelikle bu husus beş yıldır aksatılmadan yerine getirilmiştir.

Aynı şekilde, tüzük, Mali İşler ve Denetleme Kurulları Yönetmelik hükümleri gereği, sendikamıza ait gelir gider tabloları ve bilanço, Genel Merkez Denetleme Kurulu gözetiminde aylık olarak Genel Merkez Duyuru Panosuna asılarak ilan edilmektedir.

Usulsüzlük ve hesap vermekten kaçınma gibi iddialar ile boğuşan sendikaların bulunduğu bir ortamda, SAVDES-SEN’in aksatmadan yürüttüğü “şeffaf ve hesap verilebilir” sendikacılık; diğer sendikalar ile farkını bu konuda da ön plana çıkarmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

© 14.03.2019

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi