GENEL BAŞKANDAN

Açıklamalar

PİNOKYO

Kimdir bu Pinokyo? Yeni nesil bilir mi? bilmem ama bizim kuşak çok iyi biliyor. Çocukluğumuzda çok sevdiğimiz, tek kanallı dönemde siyah beyaz çizgi filmlerini izlediğimiz, kitaplarını okuduğumuz, bir varmış bir yokmuş ile başlayan bir masalda ihtiyar bir oyuncakçının yaptığı ve yalan söyledikçe burnu uzayan kukla.

Şimdi, bu yaşta Pinokyo da nerden çıktı? dediğinizi duyar gibiyim.

Biz büyüsek ve Pinokyo ilgi alanımızda kalmasa bile, aslında Pinokyo ve Pinokyo’lar hep çevremizde ve hayatımızdaydı. Sadece ilgimizi çekmiyor yada görmezden geliyor, idare ediyorduk.

Malumunuz son dönemde, seçim kaybeden, hırslarını ve koltuk sevdalarını tatmin etmek ve başkancılık heveslerini gidermek için sözüm ona sendika kurup, ortalıkta gezen bir zevat var.

Bir tane emek verilmiş ve üretilmiş proje yok. Ancak, üç beş süslü laf var, yalan var, iftira var, emek hırsızlığı var. Hem de fütursuzca.

İşte tam da burada geliyor çocukluğumuzdaki Pinokyo aklımıza. Bunlara dikkatli bakınca görüyoruz. Şekilleri değişmiş. Hiç biri önceden gördüklerimiz gibi değiller. Hem birilerinin kuklası olmuşlar, hem de burunları uzamış. Allah ıslah etsin. Bazen gazetelerde okuduğumuz ve inanasımız gelmeyen “Masaldı gerçek oldu” manşeti artık gerçek olmuş. Akıllara zarar…

Gerçekten de akıllara zarar.

İnsanların duygularıyla, umutlarıyla, gelecekleriyle oynamak. Süslü laf, yalanlar, karalamalar, insanların hassasiyeti olan konularda usulsüzlük iftiraları, olmamış şeyleri olmuş gibi anlatmak, yapmadığı işleri sahiplenmek ve emek hırsızlığı yapmak, olan şeyleri farklılaştırarak karalamak ve milletin hassasiyetleri ve duygularıyla oynamak.

Sonuç?

Büyükler ne güzel söylemiş. “Altın yere düşse değerini kaybetmez, tenekeyi parlatsan çeyrek altın etmez.” Yeni yetme sendikacı Pinokyo beyler aklınızda tutun bu sözü, belki boşa kürek çektiğinizi bir gün anlarsınız.

Siz de vicdan ve insanlık kalmamış, içiniz kararmış, gözünüzü hırs bürümüş biliyoruz. Ya burnunuz ne halde? Bir yoklayın isterseniz.

Siz ne kadar ortamı kirletirseniz kirletin, SAVDES-SEN dim dik ayaktadır. Kurum ve siyasetin en üst yöneticilerinin muhatap ve taleplerini dikkate aldığı camianın, etkin, yetkin ve lider sendikası olarak mücadelesine devam ediyor.

Gün gelecek, maskeniz düşünce, kimin kuklası olduğunuz ortaya çıkınca ve burnunuzdaki gariplik fark edilince camia size daha beterini yapacaktır. Hazırlıklı olun.

Bizlerde sizin uzayan burnunuza ve yosunlaşan vicdanınıza gülüp geçiyoruz. Başkancılık oynayan Pinokyo’ları biz muhatap almıyoruz. Geleceğiniz için siz de almayın. Günü geldiğinde pişman olmayın. Kaybedecek zamanımız yok, işimiz çok.

Onurlu mücadelenin, onur mücadelesine ortak olun. Destek verin. Herkes biliyor ki; Yaparsa SAVDES-SEN yapar. Yapılacak inşallah.

Pinokyo’lar için son söz Mevlana’dan gelsin; "Suskunluğum asaletimdendir, Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin bir lafa bakarım laf mı diye. Bir de adama bakarım adam mı diye?"

Pinokyo’suz günler dileklerimle…Tuncay CENGİZ

SAVDES-SEN Genel Başkanı

 

 

© 09.05.2019

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi