ŞEHİTLERİ ANMA

Açıklamalar

17 ŞUBAT MERASİM SOKAK ŞEHİTLERİ

Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN) olarak, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) ile birlikte 17 Şubat 2016 tarihinde Ankara Merasim Sokak’ta düzenlenen bombalı terör saldırısında şehit olan 29 mesai arkadaşımızı anmak üzere tören düzenledik.

Şehitlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan ve Şehit Devlet Memuru Ayşegül PÜRNEK’in annesi Gülay PÜRNEK’in duygu dolu anlar yaşadığı programda şehidimizin adına ailesine Türk Bayrağı verildi.

Ayrıca, tören alanında SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Denetleme Kurulu Başkanı Hasan Basri KÜÇÜK’ün MERASİM SOKAK adlı şiiri okundu, “Şehitle Ölmez Vatan Bölünmez.” sloganları atıldı.

Katılımın yoğun olduğu programda Genel Başkanımız Tuncay CENGİZ ve TEMAD Genel Başkanı Hamza DÜRGEN basın açıklamasını müteakip şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu; dualar edildi; patlama alanına çelenk ve karanfiller bırakıldı.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

GENEL BAŞKAN TUNCAY CENGİZ’İN BASIN AÇIKLAMASI

Saygıdeğer Basın Mensupları ve Değerli Arkadaşlar;

Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli devlet memurları tarafından kurulan SAVDES-SEN Ailesi olarak, 17 Şubat 2016 tarihinde, mesai arkadaşlarımıza yönelik alçakça yapılmış terör saldırısında şehit olan mesai arkadaşlarımızı anmak üzere toplanmış bulunuyoruz.

Tam üç yıl önce bu gün, 29 mesai arkadaşımız; şahadet mertebesine ulaşarak cennetin en güzel köşesinde yerlerini almışlardır. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Kendilerini özlem ve minnetle anıyoruz.

Bu kahpe saldırıyı gerçekleştiren vatan hainlerinden, yüce Türk Yargısı hesap sorsa da verilen müebbet hapis cezaları acımızı hiçbir şekilde hafiflememiştir.

SAVDES-SEN Ailesi olarak, şehitlerimizin aziz hatıralarını emanet olarak görüyor, ömrümüz boyunca emanete sahip çıkacağımıza kameralar önünde tekrar söz veriyoruz.

Bu vesile ile; şehitlerimizin anısının burada yaşatılması için Merasim Sokağın adının 17 ŞUBAT ŞEHİTLERİ SOKAĞI olarak değiştirilmesini veya bu meydana 17 ŞUBAT ŞEHİTLERİ MEYDANI adının verilmesini, 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylarımızdan beklediğimizi basın ve kameraların huzurunda istiyoruz.

Saygıdeğer Basın Mensupları ve Değerli Arkadaşlar;

Gelişen ve büyüyen Türkiye’yi istemeyen şer odakları, taşeronları vasıtasıyla; her defasında masum halkımızı hedef alan saldırılar yapmaya, 15 Temmuz gibi demokrasimize, geleceğimize ve birliğimize kast eden darbe girişimlerine kalkışsalar da taşıdığımız umut ve sahip olduğumuz inanç karşısında bunu başaramayacaklar ve hep kaybedeceklerdir.

“Büyük ve Güçlü Türkiye” hedefimize yürüyüşümüz, tüm engellemelere inat her geçen gün büyüyerek devam edecektir.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında tüm dünyaya gösterdiğimiz bu gücü, Mümbiç ve Fırat’ın Doğusunda da göstermeyi sabırsızlıkla bekliyor, sivil Devlet memurları camiası olarak verilecek her göreve hazır olduğumuzu açık bir şekilde ifade ediyorum.

Bizler; atalarımızın kanı ile yurt yaptığı bu topraklarda ve coğrafyamızda, Türk Milletinin birlik ve beraberliğini, namus bildiğimiz vatan topraklarını korumak için canımızı vermeye hazırız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Bu vesile ile yüce Mevla’dan; başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları, güzel ülkemizin bekası ve geleceği uğruna yapılan iç güvenlik, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtları ile 17 Şubat 2016 tarihinde burada şehit düşen mesai arkadaşlarımız olmak üzere, tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun.

Allah, yurt içi ve yurt dışında başta PKK, PYD, YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri ile bunların hamisi emperyal güçlerle canı pahasına mücadele yürüten Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve emniyet güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ADINA

Tuncay CENGİZ
Genel Başkan

 

 

© 17.02.2018

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi