SOSYAL TESİS

Açıklamalar

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINA AİT KUMBURGAZ, ÇANAKKALE VE SİDE ÖZEL EĞİTİM MERKEZLERİNİN KULLANIMI KONUSUNDA EMİR YAYIMLANMIŞTIR.

Kurulduğumuz ilk günden itibaren Jandarma Genel Komutanlığı yetkili sendikası olan SAVDES-SEN olarak, “sosyal tesis, kamp ve kış eğitim merkezlerinin sivil Devlet memurlarının kullanımına açılması” konusunu sürekli gündemde tutmuştuk.

Yetkili sendika olarak tek başımıza katıldığımız Kurul İdari Kurulu Toplantılarında aldığımız kararlar, 27 Haziran 2019 tarihinde Jandarma Genel Komutanımız Sayın Orgeneral Arif ÇETİN’e yaptığımız ziyarette görüşülen hususlar çerçevesinde, bir sorunun da çözümü aşamasına gelinmiştir.

Jandarma Genel Komutanlığınca yayımlanan 21 Ocak 2020 tarih ve 82181076-813.01.01.01.-E.372547.Per.İşl.D.Sos.Hiz.Ş. sayılı yazı ile Jandarma Genel Komutanlığına ait Kumburgaz ’ Özel Eğitim Merkezinde 5 adet motelin, Çanakkale Özel Eğitim Merkezinde 2 adet motelin sivil Devlet memurlarına tahsis edildiği, Side Özel Eğitim Merkezinin ise sivil Devlet memurlarının günübirlik kullanıma açıldığı duyurulmuştur.

Yaşanan bu gelişmenin camiamıza hayırlı olmasını diliyor, hiçbir şeyin kendiliğinden olmayacağını, yetkiyi etkili kullanmanın gururu ile süreç içerisinde tüm sosyal tesislerin ortak kullanıma açılması için yürüttüğümüz onurlu mücadelemizin kararlılıkla devam edeceğini kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 21.01.2020

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi