MAKAM ZİYARETİ

Açıklamalar

SAYIN ORGENERAL YAŞAR GÜLER’E MAKAM ZİYARETİ

Genelkurmay Başkanlığı yetkili sendikası SAVDES-SEN adına, Genel Başkanımız Tuncay CENGİZ, Genel Başkan Yardımcılarımız Müceddin ŞİMŞEK, Sebahattin İLGİN, Fevzi Murat ER ve Abdulkadir AKGÜN tarafından 09 Mart 2019 tarihinde, Genelkurmay Başkanımız Sayın Orgeneral Yaşar GÜLER makamında ziyaret edilmiştir.

Ziyarette, öncelikle Sayın Komutanımıza yeni görevinde başarılar dilenmiş, akabinde;

Sivil Devlet memurlarının mali haklarının iyileştirilmesi,

Sivil Devlet memurlarına da fiili hizmet süresi zammı (yıpranma) verilmesi,

Orduevleri, askeri gazinolar ve sosyal tesislerin kullanımı,

Yardımcı Hizmetler Sınıfı kadrolarına ait sorunların giderilmesi,

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında 657 sayılı Kanuna göre istihdam edilen personelin “Silah Taşımasına İzin Verilen Kamu Görevlileri” kapsamına alınması,

Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Bölüğü Sanatkârlarının (Devlet memurları) özlük haklarının iyileştirilmesi,

1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu’nun 3’üncü maddesinin düzenlenmesi ve sandık kurullarında görev alma, konularını içeren dosya takdim edilmiş ve dosya içeriği hakkında özet bilgi verilmiştir.

Genel Merkez Yönetim Kurulumuzu kabulü, sivil Devlet memurlarının mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesine yönelik olumlu yaklaşımları ve bu güne kadar verdiği destekler için Sayın Komutanımıza SAVDES-SEN Ailesi adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kamuoyuna saygıyla sunulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 09.03.2019

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi