ZİYARET

Açıklamalar

SAYIN KORGENERAL METİN GÜREK’A MAKAM ZİYARETİMİZ.

SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay CENGİZ ve Genel Başkan Yardımcısı Müceddin ŞİMŞEK tarafından Genelkurmay II. Başkanlığına atanan Sayın Korgeneral Metin GÜRAK, 31 Temmuz 2018 tarihinde makamında ziyaret edilmiştir.

Ziyarette, Sayın Genelkurmay II. Başkanımıza yeni görevinde başarılar dilenmiş, akabinde Genelkurmay Başkanlığı yetkili sendikası olarak yapılan faaliyetler, Nisan 2018 KİK Toplantısında alınan kararlar ve Ekim 2018 KİK Toplantısı gündemine gelebilecek muhtemel konular ile sivil Devlet memurlarının mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi kapsamında;

Sivil Devlet memurlarına “fiili hizmet süresi zammı (yıpranma)” verilmesi,

Mali hakların (iş güçlüğü zammının artırılması, ilave özel hizmet tazminatı ile kritik bölge tazminatı verilmesi, tayın bedelinin artırılması ve kuvvetli tayın bedeli ödenmesi vb.) iyileştirilmesi,

Orduevleri, askeri gazinolar ve sosyal tesislerin kullanıma (spor okulunun aileler tarafından kullanımı dahil) açılması,

Sivil Devlet memurlarının “silah taşımasına izin verilen kamu görevlileri” kapsamına alınması,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36’ncı maddesine “Savunma ve Güvenlik Hizmet Sınıfının” eklenmesi ve Ek Göstergenin yeniden belirlenmesi,

3795 sayılı Kanun kapsamında Yardımcı Hizmetler Sınıfı kadrolara ait sorunların giderilmesi, konuları hakkında özet bilgi verilmiş, detaylı bilgilerin yer aldığı dosya sunulmuş ve yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çerçevesinde destek istenmiştir.

Sayın Genelkurmay II. Başkanımız tarafından; dile getirilen konular ile ilgili, özellikle doğrudan Genelkurmay Başkanlığı görev ve sorumluluğunda olan, orduevleri, askeri gazinolar ve sosyal tesislerin kullanıma (spor okulunun aileler tarafından kullanımı dahil) açılması ve sivil Devlet memurlarının “silah taşımasına izin verilen kamu görevlileri” kapsamına alınmasına yönelik gerekli desteğin sağlanacağı ifade edilmiştir.

Olumlu bir hava içerisinde son derece faydalı geçen ziyarette, bizlere destek sözü veren Sayın Genelkurmay II. Başkanımıza teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Aldığı yetkiyi bu güne kadar doğru ve etkili bir şekilde kullanan SAVDES-SEN Yönetim Kurulları olarak, daha ilk gün söz verdiğimiz gibi; yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve devlet yapısı çerçevesinde bütün çalışmalarımızı ve proje yönetim sistemimizi yeni duruma uygun olarak güncellemek suretiyle, örgütlü mücadeleye inanan aidiyet sahibi üyelerimizin desteği ile mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz.

Bu mücadele, ezberlenmiş birkaç süslü cümle ile sendikacılık yaptığını sananlara inat, hedefe ulaşıncaya tüm hızıyla ve samimiyetle devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 31.07.2018

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi