GENEL BAŞKAN

Tuncay Cengiz

YENİ YIL MESAJI

Değerli Arkadaşlarım;

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli sivil Devlet memurlarının yıllardır göz ardı edilmiş mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi amacıyla yürüttüğümüz bu onurlu mücadelede, bizlere destek veren herkese SAVDES-SEN Ailesi adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hak aramak onurdur. Çocuklarımıza, insan onuruna yaraşır bir hayat bırakabilmek için onurunuza ve geleceğinize sahip çıkın, doğrunun yanında olun.

Bir Kızılderili reisinin, para ile topraklarını satın almaya gelen beyazlara dediği gibi; "Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde, beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak." ifadesinin, bu gün dahi sendikal mücadeleler için geçerli olduğu unutulmamalı ve bu atasözünün idrakine varılmalıdır.

SAVDES-SEN, kurulduğu günden itibaren, dâhili ve harici olarak karşılaştığı her türlü engelleme ve karalama girişimleri ile şahsi hırs ve kaygılara kapılıp yapılan hainliklere rağmen, yolundan ve azminden zerre kadar sapmadan, etkili, dürüst ve güvenilir kadroları ile ilk günkü heyecan ve kararlılıkla hak mücadelesine devam etmektedir.

Bu mücadeleye ortak olmak ve kazanmanın haklı gururunu ve onurunu birlikte yaşamak için, sivil Devlet memurları camiasının etkili, yetkili ve gerçek hak savunucusu SAVDES-SEN’e sahip çıkarak, destek olunuz. Unutmayın; “Hak verilmez, alınır.”

Bir veciz söz de denildiği gibi, “Firavuna karşı olmak yetmez. Musa’nın da yanında olmak gerekir.” Haksızlığa ve ayırımcılığa karşı olmak yada kızmak yetmez. Mücadeleye de sahip çıkmak, mücadele edenlere destek vermek gerekir.

Büyük bir samimiyet ve inanç ile ifade ediyoruz ki; bu onurlu ve kararlı mücadelemiz ile sivil Devlet memurlarının yıllardır devam eden makûs talihi değiştirilecek, nimet-külfet dengesinin sağlandığı güzel ve mutlu günler çok yakında bizlerin olacaktır.

Bu vesile ile, yeni yılınızı en içten dileklerimle kutluyor, 2019 yılının siz ve aileniz başta olmak üzere vatanımıza, milletimize ve camiamıza sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini diliyorum.

Saygılarımla.

Tuncay CENGİZ
SAVDES-SEN Genel Başkanı

© 29.12.2018

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi