TOPLANTI

Açıklamalar

MSB 2020 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ

Genel Başkan Tuncay CENGİZ, Genel Başkan Yardımcıları Sebahattin İLGİN, Fevzi Murat ER ve Abdülkadir AKGÜN tarafından, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Sayın Muhammed Levent BÜLBÜL 14 Kasım 2019 tarihinde TBMM’deki makamında ziyaret edilmiş, TBMM’ye sunulan 18 maddelik “Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” ile birlikte 2020 yılı Bütçe Görüşmeleri aşamasında, sivil Devlet memurlarının mali ve sosyal hakları ile ilgili girişimde bulunulması ve komisyon çalışmaları ve TBMM Genel Kurulunda konuşma yapılmasına yönelik hususlar koordine edilmişti.

Ziyarette, Sayın Grup Başkan Vekilimiz tarafından, grubuna ait komisyon üyeleri ile konuşma yapılması ve soru sorulması hususunda görüşme yapacağı ve konunun gündemde tutulmasının sağlanacağı hususu ifade edilmiştir.

Bu kapsamda; 21 Kasım 2019 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı 2020 Yılı Bütçesinin Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesi esnasında, MHP Konya Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Sayın Mustafa KALAYCI tarafından Sayın Milli Savunma Bakanımıza yönelik, sivil Devlet memurlarının sorunları ile ilgili aşağıdaki açıklama yapılmıştır.

“Sayın Bakanım, son olarak personelle ilgili bazı konuları gündeme getirmek istiyorum… Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çalışan sivil memurlar da yaşadıkları sorunlara çözüm arıyorlar. Devlet Memurları Kanununda yer alan kısıtlamaların kaldırılmasını, emsalleri gibi ek gösterge, yıpranma payı ve tazminat haklarından yararlandırılmalarını ve görevde yükselmeyle ilgili düzenleme yapılmasını istiyorlar.”

Sayın Milli Savunma Bakanımız tarafından, özetle; “Personelin özlük haklarıyla ilgili çalışmaların aralıksız devam ettiği, personelin hayat standartlarını, özlük haklarını geliştirmek için ilgili bakanlıklarla, ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşüldüğü. Bunların gündemlerinde ve önlerinde olduğu, bunları ilgili bakanlıklarla, kurumlarla konuşmak suretiyle en iyi şekilde, ülkemizin de bütçe şartlarını düşünerek çözme gayreti içinde olunduğu.” açıklamasında bulunulmuştur.

SAVDES-SEN olarak, mali ve sosyal haklarımıza yönelik mücadelemiz kapsamında, sorun ve taleplerimizin her platformda sürekli gündemde tutulması için her gayreti kararlılıkla sürdüreceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 21.11.2019

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi