DUYURU

Açıklamalar

“SAVDES-SEN, ESİM-SEN BİRLEŞMESİ” BASIN AÇIKLAMASI

Saygıdeğer Basın Mensupları ve Değerli Arkadaşlar;

Devlet memurlarının mali ve sosyal haklarına ilişkin hükümet ile MEMUR-SEN Konfederasyonu arasında yapılan 6’ncı Dönem Toplu Sözleşme, beklenilenin aksine tam bir fiyasko ile sonuçlanmış, memur ve emeklileri yine masada bırakılmış, hevesler yine kursaklarda kalmıştır.

Bunun yanında, toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi için %1 örgütlenme barajı getirilerek 192 sendikanın örgütlenme özgürlüğü elinden alınmış, geriye %1 örgütlenme barajının üzerinde olan aralarında sendikamız Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası SAVDES-SEN’in de olduğu 3 sendika kalmıştır.

Bu yaşananlar ve Devlet memurlarının düşürüldüğü bu durum, MEMUR-SEN’e ve bu ihanete sessiz kalan konfederasyonlara “yeter artık” demenin zamanının çoktan geldiğini, hatta geçtiği göstermektedir.

Bu bağlamda, Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı yetkili sendikası SAVDES-SEN ile Emniyet Genel Müdürlüğü yetkili sendikası Emniyet Sivil Memurları Sendikası ESİM-SEN, güç birliği kararı almış, 26.10.2021 tarihinde yapılan genel kurul ile birleşme gerçekleştirilmiştir. Artık daha da güçlüyüz.

Bu süreçte, gerçek sendikacılık yapmak isteyen 01 Büro Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolunda örgütlü tüm sendikaları ve arkadaşlarımızı güçlerimizi birleştirmeye ve birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz.

2023 yılında yapılacak 7.Dönem Toplu sözleşmede, tüm memur ve emeklilerini artık biz temsil etmek, sendikacılık nasıl yapılırmış hak-hukuk nasıl alınırmış göstermek istiyoruz.

Bunun için, yıllardır Devlet memurlarını ve emeklilerini masada bırakan, adeta haklarını gasp eden konfederasyon sendikalarından yetkinin alınarak, ilkeli ve samimi duruşu ile sizleri en iyi şekilde temsil eden SAVDES-SEN’e verilmesini istiyor ve bekliyoruz.

Biz hazırız.

Artık “Büyük Düşünme” zamanıdır.

Vakit SAVDES-SEN vaktidir.

Hep söylediğimiz gibi, SAVDES-SEN bir duruştur. Verdiği sözü tutacak, zor olanı başarabilecek azim ve kararlılığa sahiptir.

Büyük düşünmeye ve büyük olmaya siz de hazır mısınız?

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Tuncay CENGİZ

SAVDES-SEN Genel Başkanı

© 25.10.2021

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi