DUYURU

Açıklamalar

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

Kovid-19 salgını ve tam kapanma kararları nedeniyle, bu yıl “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde” gönlümüzü meydanlara bıraktık. Ancak, emek ve alın terine olan saygının göstergesi olarak olanca coşkuyla pencerelerimizi ve balkonlarımızı bayraklarla süslüyoruz.

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli Devlet memurları tarafından, “emek ve hakkın korunması ve savunulması” amacıyla kurulan SAVDES-SEN olarak; her ne kadar meydanlarda olamasakta, alın terimiz ve emeğimizin karşılığının tam olarak alınabilmesi ve çalışma hayatımız ile ilgili sorunlarımızın çözümü için 1 Mayıs’da anlam bulan sendikal mücadelemize, içinde bulunulan zorlu sürece rağmen yılmadan devam ediyoruz.

Camia olarak, bu güne kadar yürüttüğümüz hizmetler ve emeklerimize bakıldığında, ülkemizin savunma ve güvenliğine kattığımız değeri görmek bizleri gururlandırmakta, emeklerimizin ve alın terimizin karşılığını bulamaması ve halen nimet külfet dengesinin sağlanamamış olması da bir o kadar üzmektedir.

Bu bağlamda, “Güçlü Türkiye” yolunda sarf edilen emeklerimizin değerinin bilinmesi ve nimet külfet dengesinin sağlanması istek ve umuduyla, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününüzü” kutluyor, sağlık ve esenlik dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 01.05.2021

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi