DUYURU

Açıklamalar

17 ŞUBAT MERASİM SOKAK ŞEHİTLERİ YAPILAN TÖREN İLE ANILDI.

Bölücü terör örgütü tarafından, 17 Şubat 2016 tarihinde Merasim Sokak’ta askeri servis araçlarında bulunan mesai arkadaşlarımıza yönelik alçakça yapılan terör saldırısında şehit olan 29 mesai arkadaşımız; Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN), Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), , Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) ve Türkiye Harb Sanayi, Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası (TÜRK HARB-İŞ) tertip komitesinde, pandemi kurallarına uygun olarak çok sayıda basın mensubunun da katılımı ile 17 Şubat 2021 tarihinde Merasim Sokak’ta gerçekleştirdiğimiz törenler ile anılmıştır.

İstiklal Marşının okunması ve şehitlerimiz için saygı duruşu ile başlayan törende, TEMAD Genel Başkanı Sayın Hamza DÜRGEN tarafından ortak basın açıklaması yapılmış, akabinde şehitlerimiz için dua okunmuş, olay mahalline karanfil bırakılmıştır. Müteakiben Cebeci ve Kayseri Şehitliklerine geçilerek şehitlerimizin mezarları ziyaret edilmiş, dualar okunmuştur.

Şair Orhan Şaik GÖKYAY’ın dizelerinde belirtildiği gibi;

“Bu vatan toprağın kara bağrında, sıra dağlar gibi duranlarındır.

Bir tarih boyunca onun uğrunda, kendini tarihe verenlerindir.

Tarihin dilinden düşmez bu destan, nehirler gazidir, dağlar kahraman.

Her taşı bir yakut olan bu vatan, can verme sırrına erenlerindir.”

SAVDES-SEN Ailesi olarak, bu vatan için seve seve can vermiş şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkmaya söz vermiştik, elimizden geldiğince. sahip çıkmaya devam ediyoruz.

Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAVDES-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

© 18.02.2021

 

Stil Değiştirici

12 Adet Tanımlanmış Renk Kaplama Üst Çubuk Rengi